1 - 20 av 30
12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 7 december 2019

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Sea-Dweller (4000ft=1220m, Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16600 T, Serie nr. Z629720, Cal 3135, Verk nr. 3 1391797, Boett nr. 2220, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, heliumventil, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93160A-OP10, cert, juni 2007, box, ytterkartong.

64 000 kr

Utrop: 57 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, s.k. "Tapestry Dial", Ref nr. 16233, Serie nr. L585924, Cal 3135, Verk nr. 5333531, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523.H18-N9/455 B, ca 1989, box, ytterkartong.

40 000 kr

Utrop: 32 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, "Tuxedo Dial", Chronometer, Ref nr. 116234, Serie nr. D448606, Cal 3135, Verk nr. 3 0958429, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72200-E03, cert, mars 2009, box.

Utrop: 44 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16220, Serie nr. X156972, Cal 3135, Verk nr. 5942042, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, buckla boett, Jubileelänk (skadad), viklås, Ref nr. 62510H-P4/555 B, ca 1991.

26 500 kr

Utrop: 17 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 178240, Serie nr. G629498, Cal 2235, Verk nr. 5075U536, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72160-V6Z/682, ca 2011, box, ytterkartong.

30 500 kr

Utrop: 26 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 67480, Serie nr. W765842, Cal 2130, Verk nr. 3214931, Boett nr. 67400, midsize, 30 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), utbytt urtavla/visare (Luminova), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-W11/551 B, cert (ej komplett), ca juli 1996, box, ytterkartong.

19 000 kr

Utrop: 20 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master, Chronometer, Ref nr. 169622, Serie nr. K942301, Cal 2235, Verk nr. A 0703293, Boett nr. 2270, damur, 29 mm, stål/platina, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78730-DT5/806, tillverkad 2002, cert, december 2007, box, ytterkartong.

33 500 kr

Utrop: 26 000 kr

Utrop: 90 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69179, Serie nr. W516547, Cal 2135, Verk nr. 3251432, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570 G233-W8/68 BG, totalvikt 74,0 gram, ca 1995.

Utrop: 66 000 kr

ROLEX, Genève, Cellini, Ref nr. 4113, Serie nr. 4354913, Cal 1601, Boett nr. 4113 77 / 253, herrur, 26 x 34 (40,5) mm, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé (skadad), ca 1976, box (skadad).

13 000 kr

Utrop: 14 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Ref nr. 69173, Serie nr. T192174, Cal 2135, Verk nr. 3289734, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 D-18-V6/468 B, ca 1996.

19 600 kr

Utrop: 15 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Chronometer, Ref nr. 118238, Serie nr. K349537, Cal 3155, Verk nr. 3 8861166, Boett nr. 18200/2098, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, diamanturtavla (8 st. 8/8, + 2 st. baguetter), skadad urtavla, Presidentlänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 83858/AB, totalvikt 170,7 gram, ca 2001, box, ytterkartong.

114 000 kr

Utrop: 116 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69178, Serie nr. 9256097, Cal 2135, Verk nr. 0581450, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570F-K5/68 B, totalvikt 70,9 gram, ca 1986.

46 000 kr

Utrop: 39 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16013 F, Serie nr. 7366012, Cal 3035, Verk nr, 0793856, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad boett, Jubileelänk (ändfästen i stål), viklås, Ref nr. G/455, ca 1982.

26 000 kr

Utrop: 22 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Chronometer, "Bark Finish", Ref nr. 18078, Serie nr. 5294531, Cal 3055, Verk nr. 0011090, Boett nr. 18000, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, Presidentlänk, viklås, Ref nr. F18000-B/55, totalvikt 134,5 gram, ca 1979.

Utrop: 95 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 18038, Serie nr. 8073945, Cal 3055, Verk nr. 0845575, Boett nr. 18000, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), dag, datum, OBS: verkhållare saknas, läderband, ca 1983.

44 000 kr

Utrop: 37 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16013 F, Serie nr. 7468402, Cal 3035, Verk nr, 0785843, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H-G11/455, ca 1982.

31 000 kr

Utrop: 23 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 1002, Serie nr. 2058887, Cal 1570, Verk nr. D258559, Boett nr. 1002, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), Oysterlänk (Folded, storleksändras ej), viklås, Ref nr. 7835-19/357, tillverkad andra kvartalet 1969.

15 800 kr

Utrop: 10 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 6827 F, Serie nr. 6103867, Cal 2030, Verk nr. 772259, Boett nr. 6800, midsize, 31 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, OBS: krona saknas, Jubileelänk, viklås, Ref nr. D/487, ca 1980.

16 600 kr

Utrop: 10 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Chronometer, Ref nr. 115234, Serie nr. 6T28L243, Cal 3135, Verk nr. 13P3C767, Boett nr. 2330, unisex, 34 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (5 st. 8/8), Oysterlänk, viklås (Oysterclasp), Ref nr. 72190-6JM/A4M, cert, oktober 2013, box, ytterkartong.

46 000 kr

Utrop: 42 000 kr