1 - 18 av 18

Avslutad | Klockor – Lördag 7 december 2019

Klubbad för

CARTIER, Calibre de Cartier, Cal 1904-PS MC, Boett nr. 3389 / 471628RX, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safriglas, datum, liten sekundvisare, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. CERD, cert, november 2011, box.

23 500 kr

Utrop: 24 000 kr

CARTIER, Santos 100 XL, Cal 049 (ETA 2892A2), Ref nr. W20121U2, Boett nr. 182892NX/2656, herrur, 38,5 x 37,5 (51) mm, stål/gummi, automatisk, safirglas, gummiband, originalspänne, cert, november 2011, box, ytterkartong.

22 500 kr

Utrop: 22 000 kr

must de CARTIER, VLC, Boett nr. 17 000148, herrur, 30 mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, integrerat läderband, originalspänne, servad oktober 2019, ca 1990, servicepåse.

4 100 kr

Utrop: 4 400 kr

must de CARTIER, Must 21, Cal 90.06, Boett nr. 123 000 P / 002590, unisex, 31 mm, bicolour, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, viklås, cert, oktober 1992, box, ytterkartong.

6 000 kr

Utrop: 6 200 kr

CARTIER, Santos, Cal ETA 2671, Boett nr. 090239122, damur, 24 x 23,5 (34,5) mm, stål/guld, automatisk, safirglas, skadad urtavla, originallänk (skadad, se fördjupad information), viklås, Ref nr. 146098, ca 1990, box (ej komplett).

7 300 kr

Utrop: 3 200 kr

CARTIER, Basculante, Cal 059, Ref nr. W1011258, Boett nr. 2405/ 72684PB, unisex, 23,5 x 28 (35,5) mm, stål, quartz, safirglas (nagg), skadad urtavla, vändbar boett, cabochonslipad safir, läderband, cert, december 2000, box.

Utrop: 19 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 057, Boett nr. 3 66001 / 30111, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, originalspänne, ca 1990.

6 700 kr

Utrop: 2 200 kr

CARTIER, Tank Anglaise, "Large", Cal 077 (ETA 2671), Ref nr. W5310003, Boett nr. 44087TX / 3508, unisex, 39,2 x 29,8 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, totalvikt 162,1 gram, cert, juli 2014, box, ytterkartong.

104 000 kr

Utrop: 108 000 kr

CARTIER, Santos Galbée, Cal 077 (ETA 2671), Boett nr. 296140224, herrur, 29 x 29 (41) mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk (1994), viklås, Ref nr. 01/94, cert, december 1982, serviceetui.

16 800 kr

Utrop: 13 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 687, Boett nr. 2414 / 086545PL / 047821, herrur, 25,5 x 25,5 (33,5) mm, silver, quartz, mineralglas, datum, läderband, viklås i stål, ca 2000, box, ytterkartong.

9 600 kr

Utrop: 9 500 kr

CARTIER, Santos 100 XL, Cal 049 (ETA 2894A2), Boett nr. 790337CE / 2656, herrur, 38,5 x 37,5 (51) mm, stål/guld, automatisk, safirglas, läderband, viklås i stål/guld, ca 2005.

Utrop: 41 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 66, Boett nr. 85516 / 87881 / 3 66001, damur 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver (förgyllning delvis bortnött), quartz, mineralglas, läderband, ca 1985.

2 600 kr

Utrop: 2 200 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 120 (ETA 2000-1), Ref nr. W51002Q3, Boett nr. 2302/CC813281, herrur, 28 x 24 (32) mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. CCDI, servad juni 2019, ca 2000.

16 200 kr

Utrop: 17 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 78 (ETA 2512-1), Boett nr. 3 212030, damur, 20,5 x 20,5 (28) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1980.

2 300 kr

Utrop: 1 600 kr

CARTIER, Tank, Cal 21, Boett nr. 1601 1 / C71362, unisex, 23,5 x 23 (30) mm, platina, manuell, safirglas, läderband, viklås i 18K vitguld, cert, juni 1999, träbox, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr 21/70).

45 000 kr

Utrop: 37 000 kr

CARTIER, Roadster, Cal 8510 (ETA 2894-2), Boett nr. 561763CE/2618, kronograf, herrur, 42,5 x 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, viklås (se fördjupad info), ca 2005.

21 500 kr

Utrop: 18 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 78/1 (ETA 2512-1), Boett nr. 6 109480, damur, 23 x 23,5 (31) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1985.

Utrop: 1 800 kr

CARTIER, Tank Solo, Cal 690, Boett nr. 288075 PL/2742, herrur, 27,4 x 28 (34,8) mm, guld/stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i 18K guld, cert, februari 2006, box.

20 500 kr

Utrop: 19 000 kr