1 - 12 av 12

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 januari 2020

Klubbad för

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, äldre briljantslipad diamant ca 0,35 ct ca W(H)/VS, liten skada på kuletten, vikt 0,9 g.

3 100 kr

Utrop: 3 200 kr

HÄNGE, 18K vitguld, smaragdslipad diamant 0,33 ct, TW(F)/SI1, HRD Report 170002993730, höjd 10 mm, vikt 0,5 g.

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE, 18K guld, ovalslipad ametist ca 15,0 ct, 15 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, öppningsbar ögla, höjd 43 m, vikt 11 g, två diamanter saknas.

Utrop: 3 300 kr

HÄNGE, 18K vitguld, odlad pärla ca 10 mm, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca W/VS, öppningsbar ögla, höjd 23 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 1 600 kr

HÄNGE, 18K guld, smaragder, rubiner, safirer, 88 briljantslipade diamanter ca 1,86 ctv, ca W/VS, öppningsbar ögla, höjd 34 mm, vikt 16,8 g.

Utrop: 9 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld, tanzanit ca 0,70 ct, vikt 0,9 g.

Utrop: 1 600 kr

HÄNGE, 18K guld, kors, 36 briljanter ca 0,72 ctv, ca W-TCa/P, höjd 3,1 cm, vikt 2,4 g.

Utrop: 6 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 7 rubiner, 7 briljanter ca 0,21 ctv ca TW-TCa VS-P, höjd 18 mm, vikt 1,9 g.

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, turmalin ca 1,30 ct, vikt 1,1 g, 2 mindre nagg.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE, förgyllt silver, fröpärlor, blå paste, 1900-talets början, (Buda)Pest, vikt 5,9 g.

650 kr

Utrop: 700 kr

HÄNGE, 18K guld/vitguld, gammalslipad diamant ca 0,15 ct, vikt 8 g.

Utrop: 3 600 kr

HÄNGE, 18K vitguld, kors, 22 briljantslipade diamanter ca 1,01 ctv, ca W/VS, vikt 2,9 g.

Utrop: 9 800 kr