1 - 4 av 4

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 januari 2020

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 SouthSea pärlor, 13,5 mm, 2 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca W-Cr/P, stift, höjd 18 mm, vikt 11 g.

Utrop: 16 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade South seapärlor ca 14,2 - 14,4 mm, 2 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca W/VS, stift, höjd 36 mm, vikt 12,8 g.

Utrop: 6 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade barocka southsea pärlor, 20 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS-SI, höjd 38 mm, vikt 16,5 g, krokar, ena pärlan med repor, en diamant skadad och en med nagg.

11 800 kr

Utrop: 13 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade grå South Seapärlor, ca 12,6 mm, vikt 6,9 g, stift.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr