41 - 60 av 226
1234...12 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 januari 2020

Klubbad för

RING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca G-H(TW-W)/SI2, 6 briljanter ca 0,18 ctv, stl 17,5 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 34 000 kr

ARMRING, 14K guld, opal, öppningsbar, 6,1 x 5,1 cm, vikt 13,3 g, säkerhetskedja.

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld, gammal - , briljant - och rosenslipade diamanter ca 0,70 ctv, stl 17,5 mm, vikt 3,5 g, slitna klor.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

CARTIER, 5 ringar 18K guld, vikt 8,2 g, ask. stl. 16,0 mm.

6 200 kr

Utrop: 3 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W-TCr(H-I)/VVS2-VS1, vikt 1,7 g, stift.

22 500 kr

Utrop: 22 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 2,1 g.

5 800 kr

Utrop: 5 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,79 ctv, ca TW-W(F-H)/VS-SI, vikt 1,5 g, stift, ena diamanten har nagg vid bordet och andra diamanten har tjock rondist.

10 800 kr

Utrop: 12 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,73 ct, TCa-Ca(L-M)/SI1, stl 17 mm, vikt 3,8 g, diamanten har nagg på kuletten och flera små nagg på bordet.

Utrop: 13 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, smaragdslipad diamant 0,33 ct, TW(F)/SI1, HRD Report 170002993730, höjd 10 mm, vikt 0,5 g.

Utrop: 4 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, safir, 10 antikslipade diamanter ca 0,70 ctv, Finland 1981, stl 15,75 mm, vikt 3,3 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K guld, odlad något oval pärla ca 5,8 mm, 10 äldre briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv ca W-Cr/SI, skadad sten, naturaler och nagg, stl 17,75 mm, vikt 2,8 g, oläslig stämpel.

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K guld, rubiner, 7 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, stl 16 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 2 300 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 0,78 ct, 14 åttkantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW/VS, Helsingborg 1988, stl 17,25 mm, vikt 5 g.

Utrop: 4 000 kr

PÄRLCOLLIER, 2-radigt, ovala odlade sötvattenspärlor, lås i 18K vitguld, diamanter ca 0,90 ctv, ca W-TCa/VS-SI, syntetiska rubiner, längd 41 cm, vikt 114,6 g, en diamant är skadad.

Utrop: 6 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K, vitguld , turmaliner, citriner, granater, clips, 3,3 x 2,5 cm, vikt 14,8 g, några stenar med skador, svaga fattningar.

Utrop: 4 500 kr

Smycken Lås

LÅS, för tvåradigt collier, 18K vitguld, opaltriplett, 26 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, W/SI, längd 2,9 cm, vikt 14,3 g.

Utrop: 7 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, smaragder ca 6,0 ct, 34 briljantslipade diamanter ca 0,93 ctv, ca W/VS-P, stift, höjd 48 mm, vikt 12,6 g.

Utrop: 21 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, smaragder, pärlor, stift, höjd 56 mm, vikt 6,9 g.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

ARMBAND, 18K guld, längd 20,5 cm, vikt 26,5 g.

9 900 kr

Utrop: 11 400 kr

RING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca W(H)/SI, stl 18,75 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 2 400 kr