1 - 8 av 8

Avslutad | Pant – Tisdag 4 februari

Klubbad för

Skål Rörstrand, design Carl Harry Stålhane, signerad "Sweden CHS", bredd: 8,5cm, höjd: 6cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Rörstrand, Koppar 4st, Modell: Mon Amie, Designad av: Marianne Westman, 34cl, Höjd: 100mm

400 kr

Utrop: 375 kr

Kruka, De kungliga slottet, Höjd ca 8cm, Längd: ca19cm Bredd: ca12cm

125 kr

Utrop: 50 kr

Krukor ett par, Millesgården Höjd: ca 12cm, skador i glasyren

125 kr

Utrop: 150 kr

Figurin stengods, Zebra, Lillemor Mannerheim (1927-1994) Arabia, signerad -84 WWF, höjd 18cm

Utrop: 1 000 kr

Vas, Stig Lindberg, "Karneval", Sweden 230-1, Höjd: 21cm, Bredd: 14,5cm, Djup: 6,0cm

1 400 kr

Utrop: 500 kr

Figurin Ung björn 21432, Royal Copenhagen, 10cm, design: Knud Khyn

Utrop: 125 kr

Krsitallskål Orrefors Modell: Corona Ø:11cm H:8cm

75 kr

Utrop: 75 kr