1 - 13 av 13

Avslutad | Pant – Tisdag 4 februari

Klubbad för

BohudsLaxfat, av Nybro Crystal, i glas, Mått: 26cmx55cm

Utrop: 250 kr

Ittala, Rödvinsglas 2st, Serie: Essence, Design: Alfredo Häberli, 230mm, i orginalkartong

150 kr

Utrop: 125 kr

Ittala, Champagneglas 2st, Serie: Essence, Design: Alfredo Häberli, 230mm, i orginalkartong

150 kr

Utrop: 125 kr

Ittala, Cocktailglas 2st, Serie: Essence, Design: Alfredo Häberli, 180mm, i orginalkartong

150 kr

Utrop: 125 kr

125 kr

Utrop: 125 kr

Ittala, Skål på fot, Design: Oiva Toikka, Modell: Kastehelmi, 35cl, Höjd: 104mm, i originalkartong

150 kr

Utrop: 75 kr

Kosta Boda, Skål, Modell: Mine (Lime), av Ulrica Hydman-Vallien, Höjd: ca100.m, Ø175mm

25 kr

Utrop: 50 kr

Konstglas, Heikki Orvola (1943-) Nuutajärvi Notsjö, Vulcano serien i produktion 1975-1980, höjd 19,5cm, Ø25cm, liten nagg undertill

Utrop: 1 000 kr

Vas Kosta design: Vicke Lindstrand, signerad, LG 166, höjd: 32cm

550 kr

Utrop: 300 kr

Kristallskål Orrefors Modell: Corona Ø18,5cm H:11cm

100 kr

Utrop: 100 kr

Vas i klarglas Glasbruk Kosta AB Sea Ø18cm H:18,5cm

125 kr

Utrop: 100 kr

Ljusstakar ett par Iittala Festivo Timo Sarpaneva 8cm och 12,3cm

275 kr

Utrop: 275 kr

Vas/Flaska Kosta Boda Fidji Kjell Engman 38cm

600 kr

Utrop: 425 kr