1 - 20 av 26
12 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 18 februari

Klubbad för

Olja på duk, Bo Örn (1949), signerad , abstrakt komposition 60x60cm, i ram. VISAS OCH HÄMTAS PÅ SEFINA GULLMARSPLAN 6. BETALAS PÅ KAPLANS.

Utrop: 500 kr

Olja på duk, Bo Örn (1949), signerad , abstrakt komposition 45x60cm, i ram. VISAS OCH HÄMTAS PÅ SEFINA GULLMARSPLAN 6. BETALAS PÅ KAPLANS.

500 kr

Utrop: 375 kr

550 kr

Utrop: 375 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, Brons, Stan Wys, signerad samt numrerad 29/50 ex, daterad 2006, höjd 28,5cm

3 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Etsning, handkolorerad, Madeleine Pyk (1934-), Sjömän, signerad, EA, 23x28cm, i ram

700 kr

Utrop: 850 kr

Tavla i relief, dam med hatt och långt pärlcollier, Austin Art, i konstmaterial 43x68cm

Litografi Nils Zetterberg signerad 1980 52/360 31x40cm, inramad

Tavla signerad av konstnären 17/100 Poster31x45cm inramad

TAVLA, LENNART JIRLOW, Dansande par, färglitografi, 42x29cm, signerad och numrerad 280/285 i guldfärgad ram, 66x51cm

1 600 kr

Utrop: 850 kr

TAVLA, LENNART JIRLOW, Cyklande herre, färglitografi, 44x31cm signerad och numrerad 280/285 i guldfärgad ram, 69x51cm

3 300 kr

Utrop: 850 kr

TAVLA, CARL BJERKÅS. "Sommar i stan ", År. 1996 olja på duk, signerad i gulfärgad ram, 34x39cm. Visas och hämtas hos Sefina Göteborg - Rosenlundsgatan 4

1 800 kr

Utrop: 700 kr

CARL BJERKÅS. "Hamndis", Akvarell, signerad år. 2006, 44,5x30cm

Utrop: 350 kr

TAVLA, ARIANA RAMHAGE (född 1959), akvarell, sign och daterad 1995, 50x38cm

Utrop: 1 200 kr

Oljemålning Bo Skeberg, "Mr Hugo", motiv 18x23cm. Visas och hämtas på Sefina Östra Storgatan 68 i Jönköping.

100 kr

Utrop: 125 kr

Oljemålning Bo Skeberg Scarpa" storlek motiv 37x45cm. Visas och hämtas på Sefina Östra Storgatan 68 i Jönköping.

Utrop: 250 kr

Oljemålning Bo Skeberg "Bonneville" storlek motiv 37x45cm. Visas och hämtas på Sefina Östra Storgatan 68 i Jönköping.

Utrop: 200 kr

Oljemålning Bo Skeberg "Cane blu" motiv:18x23cm. Visas och hämtas på Sefina Östra Storgatan 68 i Jönköping.

Utrop: 125 kr

Oljemålning Bo Skeberg " catched potato" motiv: 18x23cm. Visas och hämtas på Sefina Östra Storgatan 68 i Jönköping.

Utrop: 125 kr

Oljemålning Bo Skeberg "Last moment" motiv: 18x23cm. Visas och hämtas på Sefina Östra Storgatan 68 i Jönköping.

Utrop: 125 kr

Ullrica Hydman Vallien, Affisch inramad med passepartout motiv:35x47cm. Visas och hämtas på Sefina Östra Storgatan 68 i Jönköping.

Utrop: 125 kr