1 - 20 av 287
123...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 februari

Klubbad för

RING, 14K vitguld, prinsesslipad svart diamant 1,53 ct, briljantslipade diamanter 0,47 ctv, ca TW/VS, UGL certifikat, stl 15 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 6 900 kr

BVLGARI, berlock, Bvlgari Bvlgari, 18K guld, höjd 28 mm, vikt 4,4 g, slitage.

2 400 kr

Utrop: 2 800 kr

CARTIER, helalliansring, platina, 19 prinsesslipade diamanter ca 3,60 ctv, ca TW/VS, stl 15,75 mm, vikt 6,4 g, ena diamanten skadad, slitage på ringskena.

29 000 kr

Utrop: 32 000 kr

ARMBAND, flerradigt, 18K svart guld, 278 svarta briljantslipade diamanter ca 7,00 ctv, längd 69 cm, vikt 32,7 g.

15 000 kr

Utrop: 17 000 kr

HÄNGE, 18K guld, bergkristall, Theresia Hvorslev, Mema, höjd 28 mm, vikt 7,9 g.

3 900 kr

Utrop: 3 300 kr

PERNILLA WIBERG, hänge / kedja, 18K guld, oxiderat silver, ormlänk, längd 42 cm, vikt 19,1 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

AKSEL HOLMSEN, manschettknappar, förgyllt sterlingsilver, emalj, Norge, vikt 8,6 g.

700 kr

Utrop: 550 kr

BVLGARI, collier, Parentesi Revolution, längd 91 cm, vikt 21,7 g, certifikat från NK, etui.

17 000 kr

Utrop: 19 000 kr

WIWEN NILSSON, ring, sterlingsilver, bergkristall, signerad, Lund 1948, stl 18,25 mm, vikt 7,1 g, gravyr Te voglio bene. (d)

3 300 kr

Utrop: 3 300 kr

WIWEN NILSSON, örhängen, sterlingsilver, bergkristall, signerade, Lund 1947, skruvmekanism, höjd 21 mm, vikt 12,1g, gravyr Te voglio bene. (d)

Utrop: 2 800 kr

LAPPONIA, armband, Festivo, 18K guld/vitguld, design Juhani Linnovaara, Finland 1973, stl 6,0x6,0 cm, vikt 75,9 g.

26 000 kr

Utrop: 29 000 kr

GEORG JENSEN, hänge, sterlingsilver/gummi, Möbius, nr. 374, längd 43 cm, vikt 16,5 g, originaletui.

1 800 kr

Utrop: 1 600 kr

EFVA ATTLING, hänge, kedja, sterling silver, ormlänk, längd 44 cm, vikt 15,9 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

N E FROM, armband, sterlingsilver, onyx, Danmark, längd 19 cm, vikt 27,3 g.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND, silver, Gunnar Fahlström, Stockholm 1954, längd 18 cm, vikt 88,0 g, något skev vid en länk.

Utrop: 2 200 kr

STEN & LAINE, armband, silver, genombruten organisk form, Finland 1976, längd 19 cm, vikt 57,1 g.

Utrop: 1 400 kr

LAPPONIA, ring, sterlingsilver, stl 19 mm, vikt 11,7 g.

550 kr

Utrop: 600 kr

OLE LYNGGAARD, manschettknappar, 14K guld, arbetad yta, vikt 17,0 g, originaletui.

Utrop: 5 500 kr

PANDORA, armband, sterlingsilver, 10 berlocker, cubic zirconia, glas, odlad sötvattenspärla, längd 18 cm, vikt 42,1 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

LAPPONIA, ring, 14K guld/gummi, briljantslipad diamant 0,02 ct, stl 17,5 mm, vikt 8,4 g.

Utrop: 3 200 kr