1 - 20 av 35
12 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 mars 2020

Klubbad för

BROSCH, 18K guld, Sverige 1855, längd 4,2 cm, vikt 5,7 g.

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr

BROSCH, silver, krysopras, mindre rosenstenar, strass, diameter 3 cm, vikt 11,8 g, smärre nagg på strasstenarna.

700 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, sterlingsilver, emalj, fjäril, mått 52 x 30 mm, vikt 5,8 g.

800 kr

Utrop: 275 kr

BROSCH, 14K guld, 16 odlade sötvattenspärlor ca 6-8 mm, mått 48 mm x 37 mm, vikt 13,5 g.

2 300 kr

Utrop: 2 600 kr

BROSCH, 18K guld, camédam, mått 45 x 35 mm, vikt 8,9 g.

Utrop: 2 800 kr

AKSEL HOLMSEN, brosch, silver, emalj, Norge, 5x5 cm, vikt 10,1 g, emaljskador.

Utrop: 350 kr

BROSCH, 18K guld, 2 rubiner, Italien, 1900-talets mitt, 3,5x3 cm, vikt 4,8

Utrop: 2 300 kr

BROSCH, förgyllt silver, oval slipad vit Agat, cabochonslipad Granat, snidat mönster, längd 5 cm, vikt 20,5 g.

Utrop: 2 800 kr

BROSCH, 18K guld, 2 cabochonslipade granater, rosenslipade diamanter, höjd 42 mm, bredd 36 mm, vikt 10,6 g, några diamanter med nagg och skador.

Utrop: 4 900 kr

BROSCH, sterlingsilver, markasiter, rubiner, vikt 9,2 g, rubiner med skador.

1 100 kr

Utrop: 350 kr

GIERTTA, brosch, silver, turkos, Stockholm 1957, längd 6,5 cm, vikt 13,9 g

400 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, 18K guld, lapis lazuli, filigranarbete, diameter 29 mm, vikt 7,2 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, 18K vitguld, turkos, längd 32 mm, vikt 9,8 g.

Utrop: 2 200 kr

BROSCH, silver, diameter 60 mm, vikt 20,6 g.

350 kr

Utrop: 300 kr

BROSCH, 18K guld, emalj, rubiner, odlade pärlor, höjd 3 cm, vikt 7,0 g.

2 400 kr

Utrop: 2 600 kr

BROSCH, silver, karneol, Jugend, troligen Norge, 1900-talets början, höjd 5,5 cm, vikt 4,7 g.

400 kr

Utrop: 400 kr

BROSCH, silver, månsten, Jugend, Sverige 1915, höjd 7 cm, vikt 11,2 g.

1 700 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, 18K vitguld, genombruten, delvis arbetad yta, 5 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW(F-G)/VS, mått 45 x 26 mm, vikt 8,5 g, skev nål.

Utrop: 3 400 kr

BROSCH, silver, troligen glas, Tyskland, höjd 10 cm, vikt 15,9 g.

2 400 kr

Utrop: 900 kr

BROSCH, silver, emalj, markasiter, höjd 58 mm, vikt 27,6 g, emaljskada.

400 kr

Utrop: 500 kr