1 - 13 av 13

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 mars 2020

Klubbad för

ARMRING, 18K guld, stelt, hjärta, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW-TCrG-I)/VS, mått 6 x 4,9 cm, vikt 5,3 g.

Utrop: 2 700 kr

Å FAUSING, armring, sterlingsilver, 3 ihoplödda armringar, design Rey Urban, Danmark, innermått 7,3 x 6,6 cm, vikt 27,4 g.

Utrop: 700 kr

ARMRING, sterlingsilver, 2 cabochonslipade ametister, Wettersjö & Lantz Silversmeder, Stockholm 1960, mått 6,9 x 6,8 cm, vikt 17,6 g, 1 sten något lös i fattningen.

500 kr

Utrop: 600 kr

ARMRING, 18K vitguld, 6 navettslipade diamanter ca 0,60 ctv ca TW-W/VS-SI, safirer ca 0,78 ctv, flexibelt, mått 54 x 45 mm, vikt 7,9 g.

6 500 kr

Utrop: 7 500 kr

ARMRING, förgylld metall, granater, turkoser, orm, flexibel, innerdiameter 49 mm.

2 300 kr

Utrop: 1 200 kr

ARMRING, nefrit, innerdiameter 6 cm, vikt 34,2 g.

Utrop: 450 kr

ARMRING, behandlad jade, innerdiameter ca 5,9 cm, vikt 39,7 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

ARMRING, behandlad jade, innerdiameter 5,8 cm, vikt 39,6 g.

Utrop: 600 kr

ARMRING, behandlad jade, innerdiameter 5,7 cm, vikt 39,0 g.

Utrop: 600 kr

ARMRING, sterling silver, kyanit, inre diameter 56 mm, stel, öppningsbar, vikt 21,0 g, ytsprickor och skador.

Utrop: 700 kr

ARMRING, silver, Carl Forsberg Silver & Guldsmide, Södertälje 1977, ställbar storlek, vikt 73,5 g.

550 kr

Utrop: 600 kr

ALTON, armring, silver, stel, öppningsbar, bergskristall, Pege för Alton, Falköping 1968, mått 63 x 59 cm, vikt 27 g, en fasettkant något sliten.

400 kr

Utrop: 450 kr

ARMRING, sterlingsilver, öppningsbar, Osmond Konst & Smide, Stockholm 2008, 5,5x6 cm, vikt 49,1 (d)

Utrop: 450 kr