1 - 11 av 11

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 mars 2020

Klubbad för

RING, 18K, vitguld, vikt 2,2g ca 45 diam, ca 0.20 ctv. 8/8 slipade diamanter stl. 16,0 mm

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

CARMOSÈRING, 18K vitguld, blå safir, 8 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI, stl 19,5 mm, vikt 4,2 g, mindre nagg på safiren.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, oval blå safir, 10 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W(H)/SI, stl 15,75 mm, vikt 3,8 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad safir, 12 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,75 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 3 300 kr

CARMOSÈRING, 18K vitguld, briljant- och åttkantslipade diamanter 0,29 ctv enligt gravyr, ca W(H)/SI1, Ceson, Göteborg 1973, stl 18,5 mm, vikt 3,7 g.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad rubin, 8 diamanter ca 0,16 ctv, stl 17,5 mm, vikt 3,2 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad smaragd 0,46 ct, åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, stl 18,5 mm, vikt 4 g.

Utrop: 2 300 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter 0,75 ctv, ca TW/VS, stl 18 mm, vikt 4,1 g, slitna klor.

4 100 kr

Utrop: 4 600 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad safir ca 1,7 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca LY/P, stl 16,25 mm, vikt 4,2 g., safiren med repor och mindre nagg.

Utrop: 2 800 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, blå safir, 10 briljanter ca 0,20 ctv, stl 16,75 mm, vikt 3,1 g.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad safir ca 1 ct, briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca W(H)/VS, stl 17 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 3 200 kr