1 - 4 av 4

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 mars

Klubbad för

JADE DOSA, B-jade, bredd 4,5 cm, höjd 1,9 cm gravyr

Utrop: 2 700 kr

NETZUKE, snidat trä, sköldpadda med ungar, längd 5 cm, vikt 17 g.

375 kr

Utrop: 300 kr

FLASKA, rött porslin, kinesisk stil, höjd 8 cm, vikt 105,5 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

KATAR, dolk, stål, niello, spår av förgyllning, Indien 1800-tal, längd 46 cm, slitage.

Utrop: 2 300 kr