1 - 8 av 8

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 mars 2020

Klubbad för

Stockholm 1909, vikt 63,0 g. MÖLLENBORG, saltkar, silver, delvis förgylld, glasinsats, 3 fastlödda mynt från 1700-talet, på 3 kulfötter, Stockholm 1909, höjd 3 cm, diameter 4,4 cm, vikt 63,0 g.

850 kr

Utrop: 350 kr

SALTKAR, silver, glasinsats, delvis genombuten på 4 fötter, Gewe Silvervarufabrik, Malmö 1970, vikt 57,7 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

SALTKAR, silver, blå glasinsats, på 3 tassar, Italien, svensk importstämpel, höjd 3,4 cm, diameter 6,1 cm, vikt 60,5 g.

Utrop: 350 kr

SALTKAR, silver, pärlbård, invändigt förgylld, viktoriansk stil, Martin Hall & Co, Sheffield 1865, höjd 4 cm, diameter 5,1 cm, vikt 43,8 g, saknar glasinsats.

325 kr

Utrop: 350 kr

SALTKAR, silver, pärlbård, viktoriansk stil, London 1873, höjd 4 cm, diameter 5 cm, vikt 48,0 g, skev på fotringen, mindre buckla.

Utrop: 350 kr

SALTKAR, silver, invändigt förgylld, balja, på 4 fötter, tyska stämplar, höjd 2,6 cm, längs 6,1 cm, vikt 34,8 g, saknar glasinsats.

Utrop: 350 kr

COHR, salt & pepparkar, nysilver, Danmark 1950-tal, höjd 7 cm, vikt 52,8 g.

Utrop: 450 kr

TESPINDEL, silver, delvis förgylld, handtag i trä, Otto Lindeberg, Stockholm 1872, vikt 37,2 g, buckla.

Utrop: 650 kr