1 - 5 av 5

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 mars 2020

Klubbad för

BORGILA, bägare, sterlingsilver, invändigt förgylld, Stockholm 1940, höjd 9 cm, vikt 161,0 g, gravyr på livet, buckla.

Utrop: 1 100 kr

BÄGARE, silver, invändigt förgylld, ciselerad dekor, godronnerad fot, Erik Ernander, Uppsala 1777, höjd 8 cm, vikt 41,9 g, bucklor, skev fot.

Utrop: 1 400 kr

BÄGARE, silver, ciselerad dekor, godronnerad fot, förmodligen Christian Kullberg, Ystad 1700-talets slut, höjd 6,8 cm, vikt 42,9 g, monogram, bucklor, skev.

Utrop: 1 400 kr

BÄGARE, 2 st, silver, släta, koniskt formade, invändigt förgyllda, AG Dufva, Stockholm 1920, höjd 6,5 cm, vikt 57,9 g, mindre bucklor på fotringen.

Utrop: 450 kr

BÄGARE, silver, slät, koniskt formad, invändigt förgylld, GAB, Stockholm 1924, höjd 7 cm, vikt 29,9 g.

Utrop: 350 kr