1 - 5 av 5

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 mars 2020

Klubbad för

Ädelstenar Övrigt

ÄDELSTENAR, 8 st, runda, 2,17 ctv, ca 4 mm, turmaliner, granater och spinell, nagg på kuletterna.

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Övrigt

GULDBERYLL, kuddslipad, 11,06 ct, 14,8x12,5x9,4 mm.

Utrop: 2 700 kr

Ädelstenar Övrigt

12 PERIDOTER, ovalslipade 46,61 ctv, skador och nagg.

Utrop: 1 800 kr

Ädelstenar Övrigt

ÄDELSTENAR, 18 st, olika slipningar, safirer, granater, fluoriter, turmaliner, topaser, ametister, citrin, kunsit, zirkon, etui.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Ädelstenar Övrigt

ÄDELSTENAR, 18 st, olika slipningar, turmaliner, labradoriter, kalcedoner, bergkristaller, ametist, rökkvarts, agat, månsten, solsten, etui.

Utrop: 900 kr