1 - 3 av 3

Avslutad | Smyckekvaliten – Lördag 30 maj

Klubbad för

HÄNGE, 14K guld/silver, ovalslipad safir ca 3,50 ct, 23 demantoidgranater, 37 gammalslipade diamanter ca 0,80 ctv, franska stämplar, höjd 3 cm, vikt 5,5 g, safiren har litet nagg på kronan, en diamant har liten skada och demantoidgranaterna har nagg och skador, etui.

Utrop: 49 000 kr

HÄNGE, 18K guld, barock odlad pärla, ca 16,7x13,2x11,2 mm, 3 gammalslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/SI, öppningsbar ögla, höjd 2,7 cm, vikt 4,1 g.

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

H. STERN, hänge, 18K vitguld, smaragdslipade smaragder ca 1,00 ctv, 19 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS, höjd 2,9 cm, vikt 4,6 g.

6 600 kr

Utrop: 6 900 kr