1 - 3 av 3

Avslutad | Smyckekvaliten – Lördag 30 maj

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, 3-radigt, orientaliska pärlor, ca 2,8-7,1 mm, doserade, GCS certifikat 80251-73, lås i platina/förgyllt guld, smaragdslipad smaragd ca 0,80 ct, 16 gammal- och åttkantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-TCa/VS-P, säkerhetskedja, längd 66 cm, smaragden är skadad, ett par diamanter med nagg.

185 000 kr

Utrop: 6 900 kr

PÄRLCOLLIER, barocka orientaliska pärlor ca 4-8 mm, GCS certifikat 80251-72, lås i silver med baguette- och rosenslipade diamanter, mittstenens mått ca 7x5,5 mm, längd 50 cm, vikt 28,4 g, säkerhetskedja, fem odlade pärlor, en imitationspärla, några diamanter med nagg och skada.

15 200 kr

Utrop: 3 300 kr

PÄRLCOLLIER, flodpärlor, ca 1,6-8 mm, doserade, lås i 18K vitguld, stjärnsafir,16 briljantslipade diamanter 0,40 ctv, ca W/VS, säkerhetskedja, längd 50 cm, vikt 18,8 g.

8 100 kr

Utrop: 6 900 kr