1 - 7 av 7

Avslutad | Smyckekvaliten – Lördag 30 maj

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, antikslipad diamant ca 5,00 ct, ca Light Yellow/VS1, Hovjuvelerare Carlman, Stockholm 1969, stl 19,25 mm, vikt 6,7 g, diamanten har nagg och skador.

140 000 kr

Utrop: 68 000 kr

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant ca 3,28 ct, ca TCr(I)/SI2, stl 17 mm, vikt 6,4 g, diamant med naturlig hålighet på kronan.

185 000 kr

Utrop: 200 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, smaragdslipad diamant 1,74 ct, ca W(H)/SI1, J S Guldsmide, Göteborg 1990, stl 16,75 mm, vikt 3,7 g.

55 000 kr

Utrop: 60 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, äldre kuddslipad diamant ca 2,80 ct, ca TCa(K)/SI1, C.F. Carlman, Stockholm 1975, stl 17,25 mm, vikt 4,0 g, diamanten har liten skada vid rondisten.

80 000 kr

Utrop: 88 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,51 ct, TW(F)/VS1, IGI certifikat F1R33247, stl 16,5 mm, vikt 3,9 g.

120 000 kr

Utrop: 136 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 2,01 ct, ca TW(G)/VS1, Carlman, Stockholm 1977, stl 17,75 mm, vikt 4,1 g.

160 000 kr

Utrop: 180 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 2,02 ct, TCr(I)/VVS1, GIA certifikat samt laserinskription på rondisten 2205857375, stl 16 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 165 000 kr