1 - 20 av 258
123...13 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 april

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca F-G/VVS-VS, flexmodell, vikt 5,6 g.

7 300 kr

Utrop: 7 900 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 68 st briljantslipade diamanter ca 3,41 ctv, ca H-J/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 8,2 g.

Utrop: 39 000 kr

PÄRLCOLLIER, South Seapärlor, barocka, hänge i 18K guld, southsea pärla, 5 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca Tw/VS, lås i 18K, längd 47 cm.

Utrop: 12 000 kr

RING, 18K vitguld, radiantslipad diamant 1,01 ct, River(D)/VVS2, GIA certifikat 5116121057, 42 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW(F-G)/VVS-VS, stl 15,25 mm, vikt 3,0 g, gravyr.

Utrop: 68 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW(F-G)/VVS-VS, stl 15,25 mm, vikt 1,9 g.

3 600 kr

Utrop: 3 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 67 briljant- och baguetteslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI-P, vikt 6,4 g, höjd 17 mm, stift med clips.

Utrop: 12 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 70 briljantslipade diamanter ca 2,50 ctv, ca TW-Cr(F-J)/VS-SI, längd 17 cm, vikt 6,6 g, några diamanter har nagg.

17 200 kr

Utrop: 17 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,64 ct, ca TCr(I)/SI-P, 26 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, diameter 7,9 mm, vikt 3,4 g, stift, ena mittstenen har nagg på kuletten.

Utrop: 9 000 kr

RIVIERACOLLIER, 18K vitguld, 87 briljantslipade diamanter ca 2,70 ctv, ca TW-TCa(F-K)/VS-P, längd 42 cm, vikt 16,4 g, några diamanter skadade och några rör sig i fattningen.

21 500 kr

Utrop: 20 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stift, vikt 3,1 g.

Utrop: 9 600 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, 45 blå safirer ca 1,54 ctv, 20 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS, venezia, ställbar längd till 45 cm, vikt 9,7 g, en safir med nagg på krona.

Utrop: 6 800 kr

BROSCH, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,10 ct ca W/VS, bredd 42 mm, vikt 15,4 g.

Utrop: 7 400 kr

STIGBERT, manschettknappar, 18K guld / vitguld, signerad, Engelbert, vikt 10,0 g.

Utrop: 5 600 kr

HÄNGE, ca 15K guld, akvamarin ca 5,50 ct, nagg på ovansidan, vikt 3,9 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 14K roséguld, morganit ca 1,54 ct, 24 briljante ca 0,22 ctv, LBr/P, 24 briljanter ca 0,18 ctv, ca Cr-Ca/VS, 6 rosa safirer ca 0,10 ctv, stl 16,25 mm, vikt 5,8 g.

Utrop: 7 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca G-H/VS, stift, vikt 2,0 g.

8 900 kr

Utrop: 9 800 kr

COLLIER, 18K guld, 21 rader av rosa korall, lås i 18K guld/vitguld, 33 briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, längd 38 cm, vikt 102,0 g.

Utrop: 16 000 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, olika färgstenar, bl a granat, peridot och ametist, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stift/clips, vikt 11,8 g.

Utrop: 4 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, svart opal, 12 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI, stl 15,25 mm, vikt 3,8 g.

7 600 kr

Utrop: 3 500 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, rosa safir ca 0,90-1,00 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca W(H)/VS, stl 16 mm, vikt 2,6 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr