1 - 17 av 17

Avslutad | Pant – Tisdag 17 mars 2020

Klubbad för

Konst Skulpturer

Glasskulptur Målerås Sweden, Mats Jonasson, Höjd ca 18cm, nr 65142

325 kr

Utrop: 200 kr

Konst Skulpturer

Träskulptur, Carl Johan Trygg, 1919, Höjd ca 25cm

Utrop: 300 kr

Konst Skulpturer

Träskulptur, Carl Johan Trygg, 1918, Höjd ca 25cm

Utrop: 300 kr

Konst Skulpturer

Träskulptur, Carl Johan Trygg, Höjd ca 26,5cm

250 kr

Utrop: 300 kr

Grafiskt blad, Signerad Ernst Billgren, numrerad H.C. V/XV, motiv "änder i vardagsrum", 52x47cm, inramad. BETALAS PÅ KAPLANS, VISAS OCH HÄMTAS PÅ SEFINA GULLMARSPLAN 6

5 100 kr

Utrop: 4 500 kr

SKÅL, sign. JM (Johnny Mattsson), med lock, trä, i form av Ekollon, H: 14 cm, något defekt (repa/färg).

175 kr

Utrop: 200 kr

KARIN BROOS, tryck numrerat 15/90, signerat, 28 x 11.

550 kr

Utrop: 150 kr

TAVLA, Akvarell, Yngve Steen 43x34 i glasad ram

Utrop: 350 kr

TAVLA, Lisa Johansson ca 50 x 70cm Textilarbete med lav, ull, mossa och garn. (ihoppressad) Mörk trär

Utrop: 600 kr

TAVLA, Oljemålning Alvar Hård 74 x 54cm Klädd träram. (Restaurang LYKTAN ÖL-MAT)

500 kr

Utrop: 1 200 kr

TAVLA, Oljemålning Nikolaus Blind 40 x 51cm Yrväder till fjälls, 1964. (Torrsprickor i målningen) Målad träram med färgsläpp.

250 kr

Utrop: 350 kr

TAVLA, Oljemålning Carl Julius 48 x 48cm med Guldmålad träram.

300 kr

Utrop: 425 kr

Tavla Stockholm L:64,5cm H:29cm

175 kr

Utrop: 50 kr

Tavla Flemming Jensen L17cm H:46cm

Utrop: 50 kr

Tavla Kinesiskt motiv L:37,5cm HY:50,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Oljemålning på pannå, Dominik Pawlowski, 27,5x21,5cm med ram

Utrop: 125 kr

Utrop: 125 kr