1 - 16 av 16

Avslutad | Pant – Tisdag 7 april

Klubbad för

Vas, Rörstrand, design: Alf Wallander, höjd: 29,5cm

Utrop: 375 kr

Kruka, keramik, design Marianne Westman, Rörstrand Ateljé Sweden

100 kr

Utrop: 125 kr

Fat, keramik, design Charlotte Hamilton Rörstrand Sweden, Ø19,5cm

Utrop: 75 kr

Kruka, keramik, design Jackie Lynd, Rörstarnd Ateljé Sweden, höjd: 9,5cm Ø7,5cm

Utrop: 75 kr

Fat/väggrelief, design Sylvia Leuchovius Rörstrand Ateljé Sweden 253/800, 18x18cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Fat/väggrelief, design Sylvia Leuchovius Rörstrand Ateljé Sweden, 360/800, 42,5x25,5cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Figurin, Rörstrand, Gunnar Nylund, björn, stengods, signerad, höjd 10cm, bredd 13cm, på träsockel

225 kr

Utrop: 200 kr

Figurin, Upsala Ekeby, Göran Andersson, Bisonoxe, keramik, signerad GA 8081, höjd 9cm, bredd 12cm

125 kr

Utrop: 75 kr

Cremekopp med lock samt fat Royal Copenhagen, "Flora Danica" nr 3576 små nagg på blommorna på locket

950 kr

Utrop: 1 100 kr

Vaser i par, glas med emaljmåleri Royo Spanien ca 41cm en Fenixfågel samt en Drake

100 kr

Utrop: 125 kr

Kakfat tre våningar, Sigvard Bernadotte "Marianne" Fyrklövern

200 kr

Utrop: 50 kr

Kaffekoppar 4st Sigvard Bernadotte "Marianne" Fyrklövern

25 kr

Utrop: 50 kr

Ljusstackar 2st Sigvard Bernadotte "Marianne" Fyrklövern

25 kr

Utrop: 50 kr

Assietter 4st Sigvard Bernadotte "Marianne" Fyrklövern

25 kr

Utrop: 50 kr

Figuriner 5st, Lisa Larson (1931-), "All världens barn", keramik, höjd ca 11-13,5cm

2 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Figurin, Lisa Larson (1931-), "Malin" ur Larsons ungar, keramik, höjd ca 18,5cm

1 300 kr

Utrop: 375 kr