1 - 6 av 6

Avslutad | Pant – Tisdag 14 april 2020

Klubbad för

Burk i silver 49,9g svensk stämplat M5 (1866), bucklor, diameter 57mm, höjd 38mm

225 kr

Utrop: 275 kr

Bägare i silver graverad höjd 80mm svenska stämplar v8 (1947) 64,2g

Utrop: 325 kr

FICKUR, S800, Cyrus G.T, "F.Abrahamsson Falköping-Ranten", personlig gravyr, Serie nr. 1157321, tysktillverkad, defekt, visare lös, defekt urtavla, Brv 91,8g

100 kr

Utrop: 125 kr

Tekanna, i silver, Brv 778g, mönstrad, Joseph & Albert Savory, 1838, London

Utrop: 4 200 kr

Sockerskål, S875, 149,1g mönstrad med monogram

1 200 kr

Utrop: 800 kr

Gräddkanna S925 45,5g, engelskt silver stämplad Birmingham John Millward 18/1900-tal höjd: ca 6,5cm

Utrop: 250 kr