1 - 20 av 20

Avslutad | Pant – Tisdag 14 april

Klubbad för

Kaffeskedar, S830, 133,4g, 11st, längd 110mm, modell birgitta, i ask

Utrop: 750 kr

Burk i silver 49,9g svensk stämplat M5 (1866), bucklor, diameter 57mm, höjd 38mm

225 kr

Utrop: 275 kr

Bägare i silver graverad höjd 80mm svenska stämplar v8 (1947) 64,2g

Utrop: 325 kr

FICKUR, S800, Cyrus G.T, "F.Abrahamsson Falköping-Ranten", personlig gravyr, Serie nr. 1157321, tysktillverkad, defekt, visare lös, defekt urtavla, Brv 91,8g

100 kr

Utrop: 125 kr

Tekanna, i silver, Brv 778g, mönstrad, Joseph & Albert Savory, 1838, London

Utrop: 4 200 kr

Sockerskål, S875, 149,1g mönstrad med monogram

1 200 kr

Utrop: 800 kr

9 st kaffeskedar Rosenholm S800 146,1g

Utrop: 850 kr

3 st matskedar Rosenholm S800 127,4g

Utrop: 750 kr

5 st kaffeskedar och 1 servetthållare S800 114,5g

Utrop: 600 kr

6 st kaffeskedar S800 64,3g

300 kr

Utrop: 375 kr

12 st kaffeskedar och 1 såssked S800 210,7g

Utrop: 1 200 kr

4 st kaffeskedar S800 53,3g

Utrop: 300 kr

Såsslev S800 39,8g

Utrop: 200 kr

6 st gafflar S800 227,7

Utrop: 1 400 kr

Kaffeskedar 11 st S830 129,8g 113mm

550 kr

Utrop: 700 kr

Sockertång S835, 14,2g, 8cm

Utrop: 100 kr

Stopper till kanna S925, 7,5cm, 17,9g defekt

125 kr

Utrop: 125 kr

Sockertång S835 16,7g, 9 cm

Utrop: 100 kr

Gräddkanna S925 45,5g, engelskt silver stämplad Birmingham John Millward 18/1900-tal höjd: ca 6,5cm

Utrop: 250 kr

Matknivar 6st S925 198,1g engelskt silver Mappin & Sons i originalask

550 kr

Utrop: 700 kr