1 - 9 av 9

Avslutad | Pant – Tisdag 28 april

Klubbad för

Konst Skulpturer

Kosta Boda, Konstglas, Båt av Bertil Vallien, Nummer:005821-95, Längd ca17,5cm

950 kr

Utrop: 600 kr

Eigil Schwab (1882-1952) , Olja på duk, Landskapsmotiv, ca46x55, saknar ram, skador/slitage, Visas och hämtas på Steriksgatan 20 i Stockholm

Utrop: 300 kr

Carl Stephan Bennet (1800-1878), Oljemålning, Stockholmsmotiv med Riddarfjärden, inramad med glas, ej undersökt utan ram,ca36x47cm, Visas och hämtas på Steriksgatan 20 i Stockholm

7 300 kr

Utrop: 3 500 kr

Birgitta Hammarskiöld (1886-1963) Olja på duk, statsmotiv, signerad -53, mått 32x23cm, Visas och hämtas på Steriksgatan 20 i Stockholm

Utrop: 500 kr

Konst Skulpturer

Astri Bergman Taube(1898-1980) 1918, Skulptur Anna-Lisa i brons, gjutarstämpel Herman Bergman Fud, med gravyr "På 3 års dagen 20 aug 1939" höjd med sockel ca 24cm

3 100 kr

Utrop: 2 400 kr

Tor Bjurström (1888-1966), Blandteknik, motiv landskap, mått 48x63cm i ram med glas, Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20

Utrop: 5 000 kr

Einar Norelius (1900-1985) etsning, Havstrollet, EN 49, signerad, numrerad 8/13, 20x24,5cm i ram

350 kr

Utrop: 425 kr

Einar Norelius (1900-1985) etsning, Nyfiken, EN 51, signerad, numrerad 3/13, 9,5x7,5cm i ram

200 kr

Utrop: 200 kr

Erling Ärlingsson (1904-1982) pastellkrita, Kustmotiv med Tennisspelare, Bohuslän, signerad, 30x38cm, inramad med glas och ram, gott skick, Visas och hämtas hos Sefina -Götgatan Stockholm

Utrop: 8 300 kr