1 - 10 av 10

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 maj

Klubbad för

DIAMANT, briljantslipad, 0,69 ct, W(H)/VVS1, liten extra fasett vid rondisten och väldigt liten kulettfasett.

15 200 kr

Utrop: 13 400 kr

DIAMANT, prinsesslipad 1,75 ct, TCr(I)/VVS2, GIA certifikat 7143448672.

Utrop: 66 000 kr

2 DIAMANTER, briljantslipade 0,63 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI2, nagg på kuletterna.

5 400 kr

Utrop: 5 500 kr

4 DIAMANTER, briljantslipade 1,04 ctv, ca River-Cr(E-J)/VS-SI, nagg på rondister.

4 800 kr

Utrop: 3 300 kr

DIAMANT, briljantslipad, 1,10 ct, TCa(K)/VVS2, IGI report 189567201, förseglad.

Utrop: 33 000 kr

DIAMANT, kuddslipad 0,57 ct. TW(G)/IF. GIA dossier 2336547851.

10 600 kr

Utrop: 11 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 4,51 ct, ca TCa(L)/VS1, litet nagg på rondistens undersida.

Utrop: 200 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,40 ct, TCa(L)/VS1.

2 900 kr

Utrop: 3 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, ca 0,44 ct, ca TW(G)/VVS2, IGI certifikat F906186, plomberad.

5 600 kr

Utrop: 6 200 kr

DIAMANT, briljantslipade ca 0,51 ct, ca TW(G)/VVS1, IGI certifikat F1016698, plomberad.

9 300 kr

Utrop: 9 600 kr