1 - 16 av 16

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 maj

Klubbad för

DIAMANT, briljantslipad, 0,69 ct, W(H)/VVS1, liten extra fasett vid rondisten och väldigt liten kulettfasett.

15 200 kr

Utrop: 13 400 kr

DIAMANT, prinsesslipad 1,75 ct, TCr(I)/VVS2, GIA certifikat 7143448672.

Utrop: 66 000 kr

2 DIAMANTER, briljantslipade 0,63 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI2, nagg på kuletterna.

5 400 kr

Utrop: 5 500 kr

4 DIAMANTER, briljantslipade 1,04 ctv, ca River-Cr(E-J)/VS-SI, nagg på rondister.

4 800 kr

Utrop: 3 300 kr

Ädelstenar Övrigt

ÄDELSTENAR, 17 st, olika slipningar, 45,29 ctv, 5 safirer, 4 zirkoner, turmalin, citrin, 2 ametister, 4 granater, etui, flera med slitage och nagg.

7 600 kr

Utrop: 4 000 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, rund, 5,58 ct, nästan färglös, 9,5x9,2x8,3 mm, slitna fasettkanter och nagg på kuletten.

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad, 2,34 ct, ljus blå-violett, 7,9x6,6x4,5 mm, slitna fasettkanter.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Övrigt

SPINELL, kuddslipad, 1,85 ct, rosa, 7,7x6,9x3,8 mm, nagg på kuletten.

Utrop: 1 100 kr

DIAMANT, briljantslipad, 1,10 ct, TCa(K)/VVS2, IGI report 189567201, förseglad.

Utrop: 33 000 kr

DIAMANT, kuddslipad 0,57 ct. TW(G)/IF. GIA dossier 2336547851.

10 600 kr

Utrop: 11 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 4,51 ct, ca TCa(K-L)/VS1, litet nagg på rondistens undersida.

Utrop: 200 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,40 ct, TCa(L)/VS1.

2 900 kr

Utrop: 3 000 kr

Ädelstenar Rubiner

PARTI RUBINER, 101,2 ctv, olika slipningar och storlekar, flera med nagg och skador.

9 800 kr

Utrop: 11 000 kr

Ädelstenar Safirer

PARTI SAFIRER, 96,06 ctv, olika slipningar och storlekar, flera med nagg och skador.

9 800 kr

Utrop: 11 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, ca 0,44 ct, ca TW(G)/VVS2, IGI certifikat F906186, plomberad.

5 600 kr

Utrop: 6 200 kr

DIAMANT, briljantslipade ca 0,51 ct, ca TW(G)/VVS1, IGI certifikat F1016698, plomberad.

9 300 kr

Utrop: 9 600 kr