1 - 5 av 5

Avslutad | Pant – Tisdag 26 maj

Klubbad för

Anders Fogelin (1933-1982), tillskriven, olja på pannå "Dans på vägen", daterad 1969, lapp med information på målningen rygg. Mått ca 26x32cm. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20, Stockholm

300 kr

Utrop: 800 kr

Birger Björnerstedt (1943-) Akvarell, "Islossning", daterad 1981, motivets mått ca 26x35cm, yttermått ca 39x47cm, iinramad med glas, skador i inramningens rygg. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20, Stockholm

Utrop: 200 kr

Bror Ingemar Fröberg (1921-1999) Akvarell " Klosterträdgården Vadstena", daterad 1946. motivets mått 29x23cm, yttermått43x35cm, inramad med glas, skadad i inramningens rygg. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20, Stockholm.

Utrop: 300 kr

Carl Johansson, oljemålning på duk, motiv; Sångtrast med bo, daterad 1917, mått ca 45x37cm, skador/hål i duken. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20, Stockholm

Utrop: 300 kr

Lindorm Liljefors (1909-1985), teckning, signerad och daterad LL-44, motiv: fåglar på en åker,18,5x 19,5cm, inramad, kantstött

325 kr

Utrop: 250 kr