1 - 20 av 20

Avslutad | Pant – Tisdag 9 juni 2020

Klubbad för

Mikael Kihlman grafiskt blad nr73/210 inramad "Skepp i bakgrund" bildyta 41x34cm

Utrop: 500 kr

Mikael Kihlman grafiskt blad nr61/210 inramad "Skepp i staden" bildyta 35x40cm inramad

400 kr

Utrop: 500 kr

Lennart Olausson oljemålning inramad duk förgylld träram "Landskapsmotiv"62x75cm inkl ram

Utrop: 1 800 kr

Skulptur Fisk 21cm lång, glas

150 kr

Utrop: 50 kr

Tavla Gino Manco i gips L:44cm H:30cm

150 kr

Utrop: 75 kr

Ikon delvis i S925 och trä/konstmassa Jungfru Maria och Jesus, tillverkad av Ciarté, kopia av Bysantinsk/rysk förlaga 10,5x14cm, senare tillverkning

2 100 kr

Utrop: 250 kr

Rullmålning troligen Kina eller Japan 1900-tal 36,5x190cm, föreställande blommande körsbärsträd i trälåda av bambu

600 kr

Utrop: 750 kr

Rullmålning troligen Kina eller Japan 1900-tal 32,5x183cm föreställande Trana i trälåda av bambu

Utrop: 750 kr

Rullmålning troligen Kina eller Japan 1900-tal 53x185cm landskap, fläckar i trälåda (skadad) av bambu

Utrop: 750 kr

Olja på pannå signerad GB (Göran Brunius) mått 34x43cm, slitage

Utrop: 375 kr

Akvarell på papper 18/1900-tal med intyg a tergo tillhört dottern till konstnärsparet Johan Ericson och Anna Gardell Ericson 27x25,5cm

650 kr

Utrop: 250 kr

Grafisk blad Lars Karlsson 1971 i ram 37x31cm

Utrop: 225 kr

Grafisk blad Lars Karlsson 1976 i ram 37x31cm, utan glas

Utrop: 200 kr

Färgträsnitt Björn Forsman 36x30cm

Utrop: 100 kr

Färgträsnitt Lars J Haag 28x35cm, utan glas

150 kr

Utrop: 200 kr

Färgträsnitt Lars J Haag 30x36cm, i ram

Utrop: 250 kr

Färgträsnitt Gösta Bohm 1972 30x36cm i ram

150 kr

Utrop: 200 kr

Grafiskt blad Pär Lindblad Ana Capri 30x36cm i ram

Utrop: 125 kr

Litografi Erik Höglund numrerad 65/542 1975 i ram

375 kr

Utrop: 300 kr

Seriegrafi Peter Freudenthal 31x37cm, i ram 1979

450 kr

Utrop: 550 kr