1 - 16 av 16
Just nu klubbas Pant online. Gå in här

Avslutad | Pant – Tisdag 23 juni 2020

Klubbad för

Orrefors, Vinkork "Sarek" av Lena Bergström, i kristallglas, Höjd: 9,2 cm, Ø2,9cm

125 kr

Utrop: 75 kr

Orrefors, Vinkork "Carat Stockholm" av Lena Bergström, i kristallglas, Höjd: 9,7cm, Ø2,9cm

150 kr

Utrop: 75 kr

Kjell Engman Glasskål , Kosta Boda, Höjd ca 10cm Ø14,5cm, "Midsommardanden/Sverigeskålen", bruksskick

50 kr

Utrop: 75 kr

Vas i färgat glas, höjd:53cm bredd:18cm, Visas och hämtas på Sefina Götgatan i Stockholm

175 kr

Utrop: 225 kr

Skål Orrefors H2 49711L, höjd:16cm

225 kr

Utrop: 250 kr

Ljusstake Kosta Boda 16,6cm, modell: Pluto

150 kr

Utrop: 200 kr

Ljushållare iittala Aalto 6cm, klart glas

Utrop: 75 kr

Ljushållare iittala Aalto 6cm, brunt glas

50 kr

Utrop: 75 kr

Burk iittala Kastehelmi 116x114mm, design: Oiva Toikka

100 kr

Utrop: 125 kr

Vas iittala Maljakko 15,4cm design: Oiva Toikka, i original kartong

125 kr

Utrop: 150 kr

Utrop: 150 kr

Glasvas Oldergaard glashyttan Unik 1/2:an signerad Robert . O Maria M L, höjd: 45cm. Visas & hämtas hos Sefina på Götgatan i Stockholm.

Utrop: 1 100 kr

Ljusstake Iittala, modell: Marcel, höjd: 41cm, design: Timo Sarpaneva, signerad TS 304/1994

500 kr

Utrop: 600 kr

Vas Iittala, höjd: 16cm, design: Alvar Aalto

400 kr

Utrop: 425 kr

Utrop: 425 kr

Vas Iittala, höjd: 9,5cm, design: Alvar Aalto

125 kr

Utrop: 150 kr