1 - 19 av 19
Just nu klubbas Pant online. Gå in här

Avslutad | Pant – Tisdag 23 juni 2020

Klubbad för

12 Kaffeskedar S830, Chippendale, 119mm, 181,6g, i ask

800 kr

Utrop: 1 000 kr

6 Moccaskedar S830, Mignon, 98mm, 47,0g, i ask

325 kr

Utrop: 400 kr

Cigarettetui S800 131,9g 9cmx8cm, med blå sten, C.G. Wallberg, År 1916

650 kr

Utrop: 800 kr

Kaffeskedar, 5st S830 59,6g 118mm, graverade

250 kr

Utrop: 300 kr

Serveringsbestick, 2st S830 18,7g 116mm

Utrop: 100 kr

Matskedar, 10st S830 267,8g 165mm, graverade

Utrop: 1 500 kr

Bordsskedar 4st, S830 177,6g 205mm, med graverat E

Utrop: 1 000 kr

Skål S830 315g Ø13cm

Utrop: 1 700 kr

Moccaskedar 12st, S830 140,4g, 110 mm

Utrop: 800 kr

Vas S830, 244,9g, Höjd 14,5cm Ø14cm, på fötter, reliefmotiv med blommor, gravyr

Utrop: 1 400 kr

Moccaskedar 10st S800 85,4g, 110mm, Landskapsvapen, delar av emalj, skadade

450 kr

Utrop: 425 kr

Kaffeskedar 12st S830 153,9g 11,5cm, modell: Olga, i etui

700 kr

Utrop: 850 kr

Etui S835 66,7g, mått: 7,7 x 6,3cm, nr. 51, förgylld insida, förgyllt monogram MF på locket, fläckig och repig undersida

300 kr

Utrop: 375 kr

Puderdosa, signerad Wiwen Nilsson, S925 brv 146,8g, årsstämpel 1942, mått: 7,5 x 7,5cm, med spegel på insidan av locket, i brukssick, repig, naggade kanter

2 200 kr

Utrop: 2 700 kr

Punschkoppar 6st S830 brv 121,4g Ø5,0cm, höjd: 4,7cm, årsstämpel 1960, förgylld insida, i ask

550 kr

Utrop: 700 kr

Ljusstakar ett par S830, brv 461,7g, höjd: 17,5cm, fyllda i botten

850 kr

Utrop: 800 kr

Mynt S830 12,0g Ø30,0mm, "United States of America 1 Dollar 1861"

600 kr

Utrop: 75 kr

Mynt S830 11,9g Ø30,0mm, "Astrid Lindgren 1907-2002 Herr Nilsson Lilla Gubben"

75 kr

Utrop: 75 kr

Dosa S830 16,7g, mått: 2,3 x 3,0 x 1,0cm, förgylld insida, motiv: Solrosor och Rosor

375 kr

Utrop: 100 kr