1 - 5 av 5

Avslutad | Klassiska – Lördag 1 augusti

Klubbad för

Silver Vas

GUSTAF JANSSON, silvervas, Stockholm 1966, höjd 18 cm, vikt 331,4 g, repor.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

MATSILVER, 8 matgafflar, 8 matknivar, 8 matskedar, svensk spetsig,1930 samt 1950-tal, totalvikt 1679,8 g, gravyr på skedarna.

Utrop: 5 700 kr

Silver Etui

CIGARETTETUI, silver/14K guld, förgylld insida, samorodok, Osuusliike Kultaseppä, Finland 1929, mått 9,5x7,0 cm, vikt 116,4 g.

Utrop: 4 500 kr

BESTICKSERVIS, 63 delar, silver, modell Rosenholm, 10 bordsgafflar, 10 bordsknivar, 9 bordsskedar, 9 smörgåsgafflar, 9 smörgåsknivar, 9 dessertskedar, 2 smörknivar, 1 såsslev, ett par salladsbestick, 1 potatissked, 1 sillgaffel, GAB, Eskiltuna 1990-tal, totalvikt 2569,6 g.

8 400 kr

Utrop: 7 900 kr

Silver Vas

VAS, silver, koniskt formad, GAB, Stockholm 1961, höjd 19,8 cm, diameter 13,8 cm, vikt 423,8 g.

Utrop: 2 500 kr