1 - 7 av 7

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 augusti 2020

Klubbad för

SALT OCH PEPPARKAR, silver, på 4 tassar, höjd 10 cm, svenska importstämplar, vikt 103,9 g, buckla.

600 kr

Utrop: 700 kr

SALTKAR, silver, glasinsats, empirestil, Frankrike, omkring 1900, höjd 4,5 cm, 6,5x4 cm, spricka vid fot och mynning på ena saltkaret, sked medföljer.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

SALTKAR, silver, blått glas, genombruten, girlanger, höjd 10,5 cm, vikt 100,0 g.

375 kr

Utrop: 350 kr

BORSTE, silver, graverad samemotiv, Gustaf Robert Lindbäck, Nederkalix 1911, silvervikt 54,8 g.

Utrop: 600 kr

RAM, silver, blomstermönster, plats för två fotografier, engelska stämplar, storlek 10 x 7 cm.

Utrop: 350 kr

SALT OCH PEPPARSTRÖARE, ett par, sterlingsilver, Alexander Clark Co, Birmingham 1927, höjd 10 cm, vikt 86,8 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

GEORG JENSEN, 6 årsskedar, förgyllt silver, en från 1976, tre från 1978, 2 från 1979, vikt totalt 269.6 g.

Utrop: 2 800 kr