1 - 15 av 15

Avslutad | Pant – Tisdag 4 augusti

Klubbad för

Anders Carlsson f1939 grafiskt blad 81/120 61x51cm

Utrop: 125 kr

Tavlor två stycken signerade J. Roybal (Joyce Roybal) , oljor, ca 25x20cm

375 kr

Utrop: 700 kr

Oljemålning signerad Mostyn (Thomas Edwin Mostyn 1864-1930), madonna med barn, ruin i bakgrunden, krakelerad, klarlack, 70x52cm, guldfärgad ram

Utrop: 11 000 kr

Figuriner, två stycken troll, RBA Olofström av Rolf Lidberg, Nr: 9000-4447 & 9000-2918, Höjd: ca 16cm Lite skaver på ramarna runt figurinen

150 kr

Utrop: 75 kr

Målning, Akvarell, signerad Arne Gadd, " Höstarkipelag" (Grönskären utanför Tjörn), 32x24cm

325 kr

Utrop: 175 kr

Akvarell Classe Campbell-48, motiv:15x21cm

Utrop: 125 kr

kvarell Göran Boström, motiv 21x29cm, syrafri inramning

50 kr

Utrop: 75 kr

Akvarell Göran Boström, motiv: 21x29cm, syrafri inramning

50 kr

Utrop: 75 kr

Oljemålning Lars Börjesson "Dalgången", motiv 74x70cm

300 kr

Utrop: 375 kr

Oljemålning Gunnar Dahlstrand "Blå Blomma" motiv:68x64cm

300 kr

Utrop: 375 kr

Tavla Lars Börjesson "Fiesta", motiv:31x37cm

Utrop: 125 kr

Färgtryck Sven "X:et" Erixson, "Regatha", motiv 30x51cm, liten fuktskada i nedre kanten

50 kr

Utrop: 50 kr

Färglitografi Ernst Billgren "Sveaborg" nr 33/170 bladmått: 75 X 78,5 cm signerad och numrerad i silverfärgad ram

3 600 kr

Utrop: 3 600 kr

Litografi Sven Lidberg signerard och numrerad 205/295 mått: 43x27cm

350 kr

Utrop: 425 kr

Litografi Sven Lidberg signerard och numrerad 176/295 mått: 43x27cm

425 kr

Utrop: 425 kr