1 - 13 av 13

Avslutad | Pant – Tisdag 8 september 2020

Klubbad för

Helmer Osslund (1866-1938), målning, signerad, mått inkl. ram ca 43x30,5cm, mått exkl. ram ca 36x23,5cm, sommarlandskap, med auktionstag

12 200 kr

Utrop: 2 400 kr

Jan Grantorp (1952-) grafiskt blad, signerat och numrerat 143/350, motiv G:A Lundabron, mått inkl. ram ca67x52cm, mått exkl. ram ca61,5x46cm, med informationsblad på baksidan. Hämtas och visas på Sefina Pantbank Birger Jarlsgatan 12 Stockholm.

Utrop: 200 kr

Målning på pappersark, Nils "Björnjägaren" Rundgren, daterad 1969, 44x38cm, i träram

325 kr

Utrop: 250 kr

Akvarell Einar Wallquist, "Fjällandskap", Lapplandsdoktorn, signerad, 1979, motivet: 34x26cm

750 kr

Utrop: 475 kr

Ramad och glasad poster Star Wars Return of the Jedi 100x68cm, litet veck på postern i nedre vänstra hörnet

550 kr

Utrop: 600 kr

Ramad och glasad poster Star Wars The empire strikes back, 100x68cm

550 kr

Utrop: 600 kr

Ramad och glasad poster Star Wars, A long time ago in a galaxy far, far away.. 100x68cm

550 kr

Utrop: 600 kr

Litografier/tryck 3 st av Per Josephson (The Acton Pack) power of love storlek 74x54 cm

Utrop: 1 200 kr

Litografi 30/360 Hakkonhallen konstnär okänd signatur otydlig Mått ca 67,5x59 cm inklusive ram.Ramen något sliten

Utrop: 300 kr

Litografi 14/360 Olympiahallen konstnär okänd signatur otydlig Mått ca 67,5x59 cm inklusive ram.Ramen något sliten

Utrop: 300 kr

Tavla Lasse Åberg 17x12cm, I ram

175 kr

Utrop: 50 kr

Litografi Daniel Galas nr 121/275 63x84cm i rörfodral

500 kr

Utrop: 600 kr

Målning signerad Severin Nilson 52x42cm, motiv Skogsidyll i guldram sliten och kantnött/skadad

3 100 kr

Utrop: 3 000 kr