1 - 13 av 13

Avslutad | Pant – Tisdag 8 september 2020

Klubbad för

Ölglas 2st Collectors Edition Söderstadion forever, Johannes Hov 1967-2013 i orginalförpackning

400 kr

Utrop: 600 kr

Vas Orrefors, design: Vicke Lindstrand (1904-1983), modell: Stella Polaris, blåtonat kristallglas, höjd: 12cm, mindre nagg på undersida

100 kr

Utrop: 50 kr

Vas Orrefors, design: Erika Lagerbielke, modell: Louise, höjd: 22cm

175 kr

Utrop: 50 kr

Ljuslykta, Iittala / Marimekko, design: Heikki Orvola, modell: Kivi, glas, sand, etikettmärkt, höjd: 6cm, i originalkartong

25 kr

Utrop: 50 kr

Ljuslykta, Iittala, design: Annaleena Hakatie, modell: Ballo, glas, färg: grå, i originalkartong

25 kr

Utrop: 50 kr

Skål, Iittala, design: Alvar Aalto Collection, modell: Savoy, glas, klar, höjd: 3,5cm, bredd: 13,6cm, i originalkartong

75 kr

Utrop: 50 kr

Vinglas 2st Orrefors design Efva Attling, modell Amor Vincit Omnia, med silverringar vid fot, höjd: 22cm, i originaletui

475 kr

Utrop: 300 kr

Ljusstakar, Kosta Boda, Krinolin, design Göran Wärff, Ø12,5cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Skål Bonbonjär Elme kristall med lock, höjd ca 22,5cm Ø15,5cm

425 kr

Utrop: 100 kr

Glas, 4st likörglas IIttala Ultima Tuhle höjd 9,5cm

325 kr

Utrop: 50 kr

Glas, snapsglas 7st höjd 11cm

100 kr

Utrop: 50 kr

Glas Orrefors 11st vinglas höjd 12,5cm, fyrkantig fot, slipad dekor, numrerade, nagg på 4 fötter

900 kr

Utrop: 100 kr

Skål kristall med lock höjd 33cm inkl lock

400 kr

Utrop: 75 kr