1 - 18 av 18

Avslutad | Pant – Tisdag 15 september

Klubbad för

T Colbengtson, Grafiskt blad, "Silverfolket" nr 60/80 ca 30x40cm, i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

650 kr

Utrop: 75 kr

Reuben Hedin (1905-1985) Akvarell "Byxelkrok Öland" 26x33cm lite skadad i inramningen, Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

Utrop: 200 kr

Johan Petterson (1957- ) Oljemålning på duk, ”Trast på kvist” mått ca 36x36cm, i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

800 kr

Utrop: 500 kr

Sven Jakobsson (1934- ) Oljemålning på duk, Kustlandskap, mått ca 45x53cm, i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

100 kr

Utrop: 200 kr

Reuben Hedin (1905-1985) Oljemålning på pannå, Landskapsmotiv, mått ca 44x53cm, i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

Utrop: 400 kr

Lars Norrman (1915- 1979) Grafiskt blad, nr 146/310, mått ca32x53cm i ram, Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

75 kr

Utrop: 150 kr

Kenneth-Rune Jåverbrant, Grafiskt tryck, Konstnärsexpemplar, signerad -78, motiv: Äldre hus, mått ca34x36cm i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

275 kr

Utrop: 75 kr

Björn Lindroth (1931- ), Grafiskt blad, Sjölandskapsmotiv nr 123/180, mått ca30x40cm i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

50 kr

Utrop: 75 kr

Marion Belin (1933- ), Grafiskt blad, Trädgårdsmotiv, HC exemplar nr5/36, mått ca27x37cm i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

Utrop: 150 kr

Louis Nitka (1940- ), Serigrafi, tryckt på Finess 2-skikts oblekt 18g toapapper, nr 246/250, mått ca18x35cm i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

Utrop: 500 kr

Ulla Nordin (1928- ) Akvarell, Landskapsmotiv, mått ca36x28cm i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

50 kr

Utrop: 100 kr

Xylografiskt färgtryck, av Zamarski, motiv: Kungliga Kadett-Corpsen, mått ca18x13cm i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

Utrop: 125 kr

Äldre tryck, svartvitt, Motiv: Porträtt, mått ca28x21cm i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20

Utrop: 50 kr

Äldre färgtryck, "Stockholm från Kungsholmen" mått ca13x18cm, i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

Utrop: 200 kr

Äldre kolorerat tryck, "Modes de Paris" nr 918, mått ca22x13cm i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

75 kr

Utrop: 75 kr

Äldre kolorerat tryck, "Modes de Paris" nr 546, mått ca22x13cm i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

75 kr

Utrop: 75 kr

Äldre kolorerat tryck, "Modes de Paris" nr 591, mått ca22x13cm i ram. Visas och hämtas på St Eriksgatan 20 i Stockholm

125 kr

Utrop: 75 kr

Okänd konstnär, Olja på duk, signerad C AK, Landskapsmotiv, ram 49x69cm, lös i inramningen skadad, Visas och hämtas på St Eriksgatan 20, Stockholm

Utrop: 300 kr