1 - 7 av 7

Klubbauktion | Smyckekvaliten – Lördag 28 november

Aktuell budnivå

LJUSSTAKAR, silver, empire, Johan Petter Grönwall, Stockholm 1832, höjd 22,5 cm, vikt 505 g.

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud

J E SKREIJ, kandelabrar, ett par, silver, arbetat yta, Falun 1931, höjd 29 cm, vikt 881,3 g.

Inga bud

Utrop: 5 700 kr

Lägg bud

MARGARETABÄGARE, silver, invändigt förgylld, import Hovjuvelerare G A Dahlgren, Malmö 1929, diam 15 cm, höjd 11,5 cm, vikt 393,6 g.

Inga bud

Utrop: 4 400 kr

Lägg bud

LJUSSTAKAR, ett par, silver, James Kirkby, Joseph Waterhouse & Co, Sheffield 1813, höjd 21 cm, fylld botten.

3 600 kr

Utrop: 4 100 kr

Lägg bud

EVALD NIELSEN, 12 costers, silver, Danmark, Köpenhamn, 1920-tal, diameter 8 cm, vikt 386,1 g.

Inga bud

Utrop: 4 100 kr

Lägg bud
Bild kommer

ERIC RÅSTRÖM, ljusstakar, ett par, silver, svagt konande stam, Stockholm 1967, höjd 18 cm, vikt 361,5 g.

Inga bud

Utrop: 4 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

FISKBESTICK, 24 delar, Gammal Dansk, silver, Horsens Sølvvarefabrik, Danmark, längd 19-21,5 cm, vikt 1181,1 g.

Inga bud

Utrop: 7 500 kr

Lägg bud