1 - 9 av 9

Klubbauktion | Klassiska – Lördag 26 september

Aktuell budnivå

DIAMANT, briljantslipad, 0,41 ct, W(H)/SI1.

3 900 kr

Utrop: 4 000 kr

Lägg bud

DIAMANT, briljantslipad, 0,43 ct, TW(G)/SI1, natural vid rondisten.

4 000 kr

Utrop: 4 000 kr

Lägg bud

DIAMANT, gammalslipad, 1,13 ct, TCa(L)/VS2, slitage på vissa fasettkanter, inverterad natural vid rondisten.

Inga bud

Utrop: 15 000 kr

Lägg bud

DIAMANTER, ett par, antikslipade, 0,91 ctv, TCr-TCa(I-K)/VS-SI, båda diamanterna har naturaler vid rondisten och inverterade naturaler på kronan.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

Lägg bud

DIAMANT, briljantslipad, 0,47 ct, TW(G)/VS1.

5 400 kr

Utrop: 6 000 kr

Lägg bud

Ädelstenar Safirer

OBEHANDLAD FÄRGVÄXLANDE SAFIR, kuddslipad, 2,09 ct, rosa till rosa-lila, IGI certifikat 365919370, plomberad, skev kulett, naturlig hålighet på kronan.

Inga bud

Utrop: 5 500 kr

Lägg bud

Ädelstenar Övrigt

ÄDELSTENAR, 21 st, olika slipningar, 63,81 ctv, 6 safirer, 2 zirkoner, 2 citriner, 2 ametister, 2 granater, smaragd, 3 kvarts, beryll, peridot, topas, etui, flera med slitage och nagg.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

DIAMANT, briljantslipad 1,07 ct, ca TW(F)/VS1.

Inga bud

Utrop: 52 000 kr

Lägg bud

DIAMANT, kuddslipad 1,01 ct, River(D)/VS2, IGI laserinskription 418016619, plomberad, certifikat.

35 000 kr

Utrop: 39 000 kr

Lägg bud