1 - 14 av 14

Avslutad | Pant – Tisdag 24 november

Klubbad för

Vas Uppsala Ekeby Narciss 24,5cm

275 kr

Utrop: 225 kr

Figurin Bing och Gröndal isbjörn modell 1629, läng 19cm höjd 12cm

550 kr

Utrop: 600 kr

Figurin, Imari katter, ett par, Japan, stämplade, höjd: 17cm, bredd: 7,5cm, porslin

950 kr

Utrop: 750 kr

Tallrikar, Royal Copenhagen, Musselmalet, 6st, Serie: Blue fluted plain, Ø21cm, sign: 1/178, designer Arnold Krog

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

Tallrikar, Royal Copenhagen, Musselmalet, 6st, Serie: Blue fluted plain, Ø25,5cm, sign: 1/175, designer Arnold Krog

2 500 kr

Utrop: 1 100 kr

Serveringsfat, Royal Copenhagen, serie: Musselmalet räfflad, Ø30cm, sign: 1/97, designer Arnold Krog

800 kr

Utrop: 750 kr

Serveringsfat, Royal Copenhagen, serie: Musselmalet räfflad, Ø34cm, sign: 1/98, designer Arnold Krog

850 kr

Utrop: 750 kr

Serveringsskål, Royal Copenhagen, Musselmalet räfflad, 20cm x 20cm, höjd: 6cm, sign: 1/26, designer Arnold Krog

750 kr

Utrop: 600 kr

Royal Copenhagen Blå Blomster Kaffekanna med lock 27cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Royal Copenhagen Blå Blomster 12st kaffefat samt 9st kaffekoppar.

325 kr

Utrop: 375 kr

Royal Copenhagen Blå Blomster, en gräddkanna, en sockerskål med lock, 1 tandpetshållare

200 kr

Utrop: 250 kr

Royal Copenhagen Blå Blomster assietter 12st, en del med smärre nagg

325 kr

Utrop: 250 kr

Muggar 3st Iittala Marimekko, Primavera, höjd: 8,5cm Ø8,5cm bruksslitage

250 kr

Utrop: 250 kr

Jultallrik Rörstrand, Design Jenny Nyström Ø26,5cm

75 kr

Utrop: 75 kr