1 - 20 av 26
12 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 24 november

Klubbad för

Skål, Jan-Erik Ritzman 91 Transjö, signerad och numrerad 3/20, Ø19cm höjd 12cm

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Fat Lalique, i glas med reliefdekor i form av blommor, signerad Lalique France, Øca33cm

Vas, glas, Lalique Edvin Ollers, Elme glasbruk, höjd, 19cm, bottenslitage

Kosta Boda askfat Erik Höglund, Ø ca 7cm

75 kr

Utrop: 75 kr

Ljuslyktor 2st Kosta Boda, design: Ann Wolff, Snöboll, höjd: 7,5cm

75 kr

Utrop: 175 kr

Skål Kosta Boda, Ulrika Hydman Vallien, Mine höjd 7cm, Ø13cm

275 kr

Utrop: 75 kr

Kristallskål Orrefors höjd 12cm, bredd 19cm

150 kr

Utrop: 250 kr

Kristallskål Orrefors, signerad BJ 4492-121, höjd 11cm bredd 18cm

125 kr

Utrop: 200 kr

Lalique Paris, vas Bagatelle, fågelmotiv , höjd 17cm, etikett inuti Cristal Lalique Paris, samt signerad Lalique undertill.

3 100 kr

Utrop: 1 700 kr

Lalique Paris, vas , höjd 12cm, etikett inuti Cristal Lalique Paris, samt signerad undertill

1 000 kr

Utrop: 450 kr

Vas, Kosta Boda, Bertil Vallien, Artist collection, ettiket samt signerad nr. 7640758, höjd: 41cm, glas

650 kr

Utrop: 75 kr

Glas, Kosta Boda, Ulrica Vallien Hydman, ett par, höjd: 11cm, bredd: 9,5cm

225 kr

Utrop: 75 kr

Ljushållare, Kosta Boda, Ulirca Vallien Hydman, höjd: 6cm, bredd: 11cm

200 kr

Utrop: 50 kr

Skål, Kosta Boda, Ulrica Vallien Hydman, Mine skål blå, höjd: 9cm, bredd: 25cm

125 kr

Utrop: 75 kr

Bordslampa, Carl Fagerlund för Orrefors, längd: ca 55,5cm (kristallen 30cm, skämr ca 25,5cm), lite nagg vid foten, mindre repor på skärm samt lite skev. Ej med på visning.

325 kr

Utrop: 250 kr

Ljushållare ett par Ittala, 8cm bredd, blåa

Utrop: 75 kr

Skål Kosta Boda grön ca7cm hög

50 kr

Utrop: 50 kr

Skål Kosta Boda grön ca 9cm hög

50 kr

Utrop: 75 kr

Uppläggningsfat Orrefors, design Lars Hellsten, modell eden Ø31cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Ljuslykta 2st Orrefors, modell: Ice cube höjd: 6,5cm, bredd: 7cm,

200 kr

Utrop: 100 kr