1 - 19 av 19

Avslutad | Pant – Tisdag 24 november 2020

Klubbad för

Veckskål, glas, fot i silver, Wien 1861

Kaffeservis S830, Kaffekanna 270mm, Gräddkanna 145mm, Sockerskål 160mm, 2008,

Silver, ljusstakar ett par i danskt stämplat silver med ebenholtz skaft, 148mm, stämplad CFH

2 100 kr

Utrop: 1 500 kr

Silver , blomvas 830s, 16,8cm, några mindre bucklor, foten något ojämn, vikt 52,7g

Utrop: 350 kr

Silver, Tumlare / Bägare 6st signerade Löfman (Erik Löfman) 5,5cm 313g, kulhamrade, originaletui

1 700 kr

Utrop: 2 100 kr

Pokal i silver, 730,7g, Hallberg, 1913, "Skänkt av Generalkonsul J.Jeansson" "Lag Pris Vunnen av Ärans Låringsbåtar vid kapprodd mellan kustflottans båtar 1914"

Utrop: 4 800 kr

Mynt "Till minne av tvåkammar riksdagens tillkomst 1866" 5kr S800 18,2g

Utrop: 125 kr

Mynt "Till minne av tvåkammar riksdagens tillkomst 1866" 5kr S800 18,1g

Utrop: 125 kr

Mynt 4 st S800 60g

Utrop: 425 kr

Mynt 21st S800 141,9g

Utrop: 1 000 kr

Kanna S835 634,7g med rosor i mönster H:17cm

Utrop: 4 200 kr

Silver Corpus S800 932g monogram/udda

Utrop: 6 200 kr

Ask förgylld insida, med minnesynt på lock "Gustavus III.D.G.Rex Sveciae 5cm x 3,5cm S800 66,5g

450 kr

Utrop: 500 kr

Vas S800 10,5cm hög,122g förgylld insida

Utrop: 850 kr

Skål S800 162,8g förgylld insida höjd:7cm

Utrop: 1 100 kr

Gräddkanna och sockerskål med monogram S800 213,1g, förgyllda insidor

Utrop: 1 500 kr

Kanna och vas S800 774,7g båda med monogram

Utrop: 5 200 kr

Saltkar och pepparkar S800 51,8g

300 kr

Utrop: 375 kr

Skål S925 113,2g Design:Lisa Andersson Ø13,3,cm

Utrop: 850 kr