1 - 20 av 42
123 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 24 november

Klubbad för

Kaffeskedar 2st S830 19,4g 114mm

Utrop: 125 kr

Kaffeskedar 12st S830 180,8g 118mm modell: Rosenholm

Utrop: 1 200 kr

Uppläggningssked S830 56,2g 205mm

450 kr

Utrop: 375 kr

Veckskål, glas, fot i silver, Wien 1861

Kaffeservis S830, Kaffekanna 270mm, Gräddkanna 145mm, Sockerskål 160mm, 2008,

Matsilver, Rosenholm 8 delar, Smörgåsgafflar 4st 138mm, 4 smörgåsknivar 165mm, brv 248g

Utrop: 1 200 kr

Matsilver, Rosenholm 6 st kaffeskedar 120mm, 95,8g

500 kr

Utrop: 600 kr

Matsilver, Rosenholm smörgåskniv 165mm, brv 43g

Utrop: 100 kr

Matsilver, Rosenholm 2st bordsskedar 182mm, 80g

Utrop: 600 kr

Matsilver, Rosenholm 2st smörgåsknivar165mm, brv 85,9

Utrop: 150 kr

Matsilver, parti 5 delar, bordsskedar 2st 175mm, 1 bordsgaffel 177mm, 2 bordsknivar 190 mm, uppskattad silvervikt 150g

Utrop: 1 000 kr

Matsilver, danskt stämplad uppläggningssked 28,5cm, 830s S&M Benzen

Utrop: 700 kr

Silver, minnessked danskt silver "Naer vor Herre det kun vill hver purk kan blive praest". Hans Tavsen i Ribe paa bispestolen sad 1542-1561. 152mm 40,4g

225 kr

Utrop: 275 kr

Silver, svensk stämplat 2 skedar, F5 graverad 141mm, Q4 181mm, 45,9g

Utrop: 300 kr

Silver, ljusstakar ett par i danskt stämplat silver med ebenholtz skaft, 148mm, stämplad CFH

2 100 kr

Utrop: 1 500 kr

Silver , blomvas 830s, 16,8cm, några mindre bucklor, foten något ojämn, vikt 52,7g

Utrop: 350 kr

Silver, tårtspade sterlingsilver Danmark, Arendt Dragsted, 197mm 52g

475 kr

Utrop: 350 kr

Silver, Tumlare / Bägare 6st signerade Löfman (Erik Löfman) 5,5cm 313g, kulhamrade, originaletui

1 700 kr

Utrop: 2 100 kr

Kaffeskedar 6st, S830 84,5g 120mm, Chippendale 1995

475 kr

Utrop: 600 kr

Tårtgafflar 8st, S830 153,25g 135mm, Chippendale 1996

1 700 kr

Utrop: 1 100 kr