1 - 13 av 13

Avslutad | Julklapps – Lördag 12 december 2020

Klubbad för

DIAMANTER, 10 st, briljantslipade, 1,00 ctv, River(D-E)/VVS, IGI certifikat 2277912, plomberad.

8 500 kr

Utrop: 8 000 kr

DIAMANTER, 12 st, briljantslipade, 1,00 ctv, TW(F-G)/VVS, IGI certifikat 2277802, plomberad.

6 100 kr

Utrop: 6 300 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,60 ct, ca TW(G)/VS 2.

Utrop: 13 600 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad ca 6,05 ct, mått 10,16 x 11,56 x 7,59 mm.

9 000 kr

Utrop: 9 900 kr

DIAMANTER, briljantslipade, 10 st, ca 1,00 ctv, ca W/VS, en diamant har nagg på kulett.

Utrop: 9 600 kr

DIAMANTER, briljantslipade, 23 st, ca 1,00 ctv, light yellow/VVS-VS.

2 700 kr

Utrop: 2 900 kr

DIAMANT, hjärtslipad, 2,26 ct, ca TW(F)/SI2, inneslutning når ytan i rondist, nagg på fasettkanter, repor i bordet.

Utrop: 98 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 1,26 ct, ca WH)/VS2.

Utrop: 56 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 1,28 ct, ca W(H)/VS2.

Utrop: 56 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,36 ct, TW(F)/VS2 enligt äldre HRD gradering 209381.

3 900 kr

Utrop: 4 400 kr

DIAMANTER, ett par, briljantslipade, 0,45 ct, TW/VS-SI, ena diamanten har extra fasetter på paviljonen.

3 400 kr

Utrop: 3 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,34 ct, TW/VS, kulettfasett.

Utrop: 3 800 kr

DIAMANT, droppslipad, 0,55 ct, TW(F)/SI1.

Utrop: 6 600 kr