1 - 20 av 318
123...16 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 december 2020

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph, Daytona, Chronometer, Ref nr. 116520, Serie nr. M147994, Cal 4130, Verk nr. C 0356414, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78490-EO10, ca 2007, box, ytterkartong (skadad).

155 000 kr

Utrop: 125 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss Made), Chronometer, s.k. "Fat Four", Ref nr. 16610, Serie nr. K129261, Cal 3135, Verk nr. 3 8907254, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93250-DE3/801, ca 2002, box, ytterkartong.

70 000 kr

Utrop: 72 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft = 300 m), Chronometer, Ref nr. 116613LB, Serie nr. 3032P133, Cal 3135, Verk nr. 1V071354, Boett nr. 2360, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor), datum, blå keramisk ring (Cerachrom), Fliplocklänk, viklås (Glidelock), Ref nr. 97203-R4W/J2R+S2Q, cert, juli 2017, box, ytterkartong.

106 000 kr

Utrop: 88 000 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Black Bay GMT, Chronometer, Cal MT5652, Verk nr. T7501716M7, Serie nr. I898821, Ref nr. 79830 RB, Boett nr. 8560, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, läderband, viklås, Ref nr. 72060-XR11/693, cert, mars 2019, box, ytterkartong.

30 000 kr

Utrop: 32 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Compressor Chronograph, Cal 751/1, Verk nr. 3613881, Serie nr. 2677479, Ref nr. Q1758421, Boett nr. 175.8.C1, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, läderband, viklås, cert, juli 2010, box, ytterkartong.

36 000 kr

Utrop: 38 000 kr

Klockor Franck Muller

FRANCK MULLER, Master of Complications, Cal 2800 (ETA), Serie nr. 102, Ref nr. 5850 SCD, unisex, 32 x 39 (45) mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, briljantkrans (161 st. TW/VVS, ca 2,90 ctv), originallänk, viklås, totalvikt 151,4 gram, längd 170 mm, ca 2000.

Utrop: 170 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16018, Serie nr. 5609382, Cal 3035, Verk nr. 0123453, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 8386/49 B, längd 175 mm, totalvikt 121 gram, servad juli 2020, ca 1978.

90 000 kr

Utrop: 90 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. X185553, Cal 3135, Verk nr. 5293163, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 H 18-N4/455 B, ca 1991.

41 000 kr

Utrop: 38 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 179173, Serie nr. F717401, Cal 2235, Verk nr. A 1481301, Boett nr. 2320, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63133-CL9, cert, december 2004, box, ytterkartong.

53 000 kr

Utrop: 29 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. N538983, Cal 2135, Verk nr. 2263903, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (skadat), datum, skadad krona/kronhals, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-R10/468 B, ca 1993.

19 400 kr

Utrop: 18 000 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra 150M, Chronometer, "Skyfall", Cal 8500, Verk nr. 87081216, Serie nr. 87081216, PIC nr. 231.10.39.21.03.001, herrur, 38,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 1587/986, cert, juli 2014, box, ytterkartong.

27 500 kr

Utrop: 24 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 60467688, Serie nr. 60467688, PIC nr. 2531.80.00, Ref nr. SU 368.1623, Boett nr. 168.1623 / 368.1623 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, heliumventil, originallänk (skadad, se fördjupad information), viklås, Ref nr. 1503/825, ca 2000, serviceetui.

16 600 kr

Utrop: 13 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Professional, "Tachymètre", s.k. "Moon Watch", Cal 1861, Verk nr. 77012394, Serie nr. 77012394, PIC nr. 3570.50.00, Ref nr. ST 345.0022, Boett nr. 145.0022 / 345.0022, kronograf, herrur, 42 mm, stål, manuell, plexiglas, originallänk, viklås, längd 188 mm, Ref nr. 1498/840, ca 2000.

27 000 kr

Utrop: 24 000 kr

OMEGA, Constellation, Megaquartz, Marine Chronometer, Cal 1511, Verk nr. 37057209, Serie nr. 37057209, Ref nr. ST 398.0836, Boett nr. 198.0074 / 398.0836, herrur, 33 x 49 mm, stål/guld, quartz, mineralglas, datum, integrerad originallänk, längd 185 mm, viklås, Ref nr. 1209/202, ca 1974.

14 000 kr

Utrop: 15 000 kr

BREITLING, SuperOcean 44 (2000M / 6600FT), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 1484004, Serie nr. 1484004, Ref nr. A17391, Boett nr. 0713 B5, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, Professionallänk III, viklås, Ref nr. W4912/164 A, ca 2013.

20 000 kr

Utrop: 14 000 kr

BREITLING, Chronomat Evolution, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2053574, Serie nr. 2053574, Ref nr. A13356, Boett nr. 0205 B4, kronograf, herrur, 43,7 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, längd 195 mm, Ref nr. W0308/372A, cert, oktober 2007, box, ytterkartong.

Utrop: 26 000 kr

BREITLING, Navitimer AVI, "Tachymeter", Cal 13 (ETA 7750), Serie nr. 0467, Ref nr. A13023, kronograf, herrur, 40,8 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1993.

18 000 kr

Utrop: 15 000 kr

BREITLING, Colt 36, Chronometre (200M/660FT), Cal 74, Verk nr. 1536413, Serie nr. 1536413, Ref nr. A7438911/A772, Boett nr. 1515 B5, herrur, 36 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, Professionallänk III, viklås, Ref nr. 1815/178A, cert, december 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 22 000 kr

BREITLING, Chronomat 44, Chronometre, "Tachymetre", Cal B01, Verk nr. 3168371, Serie nr. 3168371, Ref nr. AB011012, Boett nr. 3914B4, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, defekt (akut servicebehov), Pilotlänk, viklås, Ref nr. C3412/375A, cert, december 2015, box, ytterkartong.

24 000 kr

Utrop: 22 000 kr

BREITLING, Chronomat 44, Chronometre, "Tachymetre", Cal B01, Verk nr. 3202689, Serie nr. 3202689, Ref nr. AB011012, Boett nr. 3716B4, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, Ref nr. W1116/375A, cert, april 2017, box, ytterkartong.

31 000 kr

Utrop: 30 000 kr