1 - 20 av 233
123...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 9 januari

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, "Dégradé Diamond Dial", Ref nr. 116233, Serie nr. F864562, Cal 3135, Verk nr. 3 9847093, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63203-CL10, ca 2004, box, ytterkartong.

75 000 kr

Utrop: 59 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 41, Chronometer, Ref nr. 126303, Serie nr. 3AY50642, Cal 3235, Verk nr. C34K4736, Boett nr. 2480, herrur, 41 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink) Ref nr. 72613-W6G/6QT+V7Z, cert, oktober 2019, box (ej tidsenlig), ytterkartong.

86 000 kr

Utrop: 88 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 36, "Sunray Finish/Champagne Dial", Chronometer, Ref nr. 126203, Serie nr. 225FS140, Cal 3235, Verk nr. M56933M5, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås (Easylink), Ref nr. 62803-3NL/E5K+T2Q, cert, augusti 2020, box, ytterkartong.

80 000 kr

Utrop: 80 000 kr

OMEGA, Constellation, Double Eagle, Co-Axial, Chronometer, Cal 2500 (B), Verk nr. 80757337, Serie nr. 80757337, PIC nr. 1201.10.00, herrur, 35 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1655/938, cert, augusti 2007, box, ytterkartong.

Utrop: 21 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Professional, "Tachymètre", s.k. "Moon Watch", Cal 1861, Verk nr. 78783860, Serie nr. 78783860, PIC nr. 311.30.42.30.01.005, Boett nr. STZ005923, kronograf, herrur, 42 mm, stål, manuell, plexiglas, originallänk, viklås, Ref nr. STZ004194, cert, november 2018.

34 500 kr

Utrop: 34 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 179174, Serie nr. D120897, Cal 2235, Verk nr. A 1955531, Boett nr. 2320, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (8 st. 8/8), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63130-MA5, cert, augusti 2006, box (ej komplett), ytterkartong.

47 000 kr

Utrop: 36 000 kr

OMEGA, Constellation, Calendar De Luxe, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 24438261, Ref nr. BA 168.0006, Boett nr. 168.005/6, herrur, 34,2 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1966.

21 000 kr

Utrop: 17 000 kr

OMEGA, Constellation (T Swiss Made T), Calendar, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 21290639, Ref nr. CD 168.0004, Boett nr. CD 168.004 (K.B), herrur, 35,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas (skadat), datum, originallänk i doublé (20 micron), viklås, Ref nr. 1502/512, ca 1964.

7 500 kr

Utrop: 5 400 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Compressor Extreme World Chronograph, Cal 752, Serie nr. 1706, Ref nr. 176.84.70, Boett nr. 150.8.22, kronograf, herrur, 46,3 mm, stål/titan, automatisk, safirglas, datum, världstidvisning, 2 tidszoner, gummiband, originalspänne, ca 2007.

Utrop: 39 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 31, Chronometer, Ref nr. 178274, Serie nr. G3R93376, Cal 2235, Verk nr. 5638U366, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72160-Z2K/S2Q+Q8C, cert, maj 2018, box, ytterkartong.

82 000 kr

Utrop: 57 000 kr

Klockor Rado

RADO, Centrix, Serie nr. 15302953, PIC nr. R30934162, Ref nr. 01.115.0934.3.016, herrur, 38 mm, stål/svart keramic, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås (titan), Ref nr. 04668, cert, mars 2018, box, ytterkartong.

Utrop: 6 200 kr

IWC, Schaffhausen, Aquatimer, Cal 30110, Serie nr. 2886784, Ref nr. 3548-05, Boett nr. 3107747, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, vridbar innerring, integrerad originallänk, viklås, cert (ej komplett), ca juni 2008.

18 000 kr

Utrop: 17 000 kr

TISSOT, Heritage, Navigator, Chronometre, Special Edition, Cal 2893-3, Verk nr. 57365, Serie nr. 7790, Ref nr. T078.641.16.037.00A, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, 24-timmarsvisning, världstider, glasbaksida, läderband, viklås i stål, cert, december 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 7 500 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 METERS), Serie nr. RPU1522, Boett nr. WAF1313, midsize, 33 mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, pärlemorurtavla med diamanter (10 st. 8/8), briljantkrans (42 st. TW/VS, ca 0,61 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. FAA038-G-P8/3133 G, cert, september 2005, box, ytterkartong.

11 000 kr

Utrop: 7 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Sea-Dweller (4000 ft=1220 m), Chronometer, "Swiss-T<25", s.k. "Fat Four", Ref nr. 16600, Serie nr. W666097, Cal 3135, Verk nr. 7 162236, Boett nr. 16600, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, heliumventil, defekt (går ej, behov av service), Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93160-W4/592 B, cert, december 1995, box, ytterkartong.

73 000 kr

Utrop: 48 000 kr

Klockor Rado

RADO, Hyperchrome, Serie nr. 12803786, PIC nr. R32214152, Ref. nr. 01.129.0214.3.015, damur, 35,5 mm, stål/doublé/high-tech ceramic, quartz, safirglas, originallänk, viklås i titan, Ref nr. 04720-K, cert, maj 2018, box, ytterkartong.

Utrop: 9 500 kr

OMEGA, "J.P.Brandt", herrur, 33,5 mm, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 11128304, Boett nr. JPB, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1948.

6 700 kr

Utrop: 5 500 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Serie nr. 54888532, PIC nr. 2382.80.00, Ref nr. DA 595.1503, Boett nr. 596.1503 / 796.1503 (LL), damur, 28 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor), datum, urverk ej signerat, originallänk i stål/guld, viklås, Ref nr. 6501/827, ca 1994, tygpåse.

7 100 kr

Utrop: 6 900 kr

ROLEX, Oysterdate, Precision (T Swiss T), Ref nr. 6466, Serie nr. 3764493, Cal 1225, Boett nr. 6466, midsize, 30,5 mm, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett (hårt polerad, se bild), Oysterlänk (flushfit, storleksändras ej), viklås, längd 170 mm, Ref nr. /362, ca 1974.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

BREITLING, Callistino, Serie nr. 25364, Ref nr. B52045.1, damur, 27 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, urverk ej signerat, läderband, originalspänne i stål, cert, april 1999, box (skadad).

Utrop: 4 700 kr