1 - 6 av 6

Avslutad | Pant – Tisdag 12 januari

Klubbad för

Olle Häll, tavla 2st, olja på duk, signerad, motiv fjällsjö, 44cm x 37cm, i ramar, ena små hål.

25 kr

Utrop: 50 kr

* Hall, tavla, olja på duk, signerad, motiv Italienska kusten, 49cm x 69cm, viss krackelering, i ram

25 kr

Utrop: 50 kr

Roald Hansen (1931-), tavla, olja på duk, signerad RH, motiv blommor tulpaner i fönster, 49cm x 39cm, i ram

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

J. Hawkins, tavla, olja på duk, signerad, motiv fyr i solnedgång, 59cm x 89cm, i ram.

Utrop: 700 kr

Konst Skulpturer

Bertil Vallien (1938-), glasskulptur/ konstglas, Kosta Boda, Janus, limiterad upplaga 500 ex, nr. 7173017, signerad, bredd 6cm, höjd 13,5cm, längd 15,5cm, inklusive stensockel 22cm x 16cm

7 700 kr

Utrop: 5 900 kr

Grafiskt blad 4st, Mumin, motiv: 6,3x5,7cm, numrerade 427, design: Tove Jansson

1 300 kr

Utrop: 1 600 kr