1 - 5 av 5

Avslutad | Pant – Tisdag 12 januari

Klubbad för

Vaser 2st, Rosa Ljung, keramik, höjd 18cm & 24,5cm, Pampas vilda hästar, etikettsmärkt, med beskrivning.

600 kr

Utrop: 250 kr

Vas, Gustavsberg, Wilhelm Kåge, Argenta nr. 1045, handdrejat stengods, höjd 14cm, diameter 12,5cm, klotformad med indragen bas och mynning, grön glasyr med silverdekor av fisk, djupstämplad P14, målarsignatur J.

3 900 kr

Utrop: 1 200 kr

Figurin, Gustavsberg, Lisa Larson (1931-), stengods, höjd 19,5cm, "Pelle" ur serien Larsons ungar, signerad

1 900 kr

Utrop: 750 kr

Figurin, Gustavsberg, Lisa Larson (1931-), stengods, höjd 18,5cm, "Malin" ur serien Larsons ungar, signerad, etikettsmärkt

850 kr

Utrop: 750 kr

Figurin, Gustavsberg, Lisa Larson (1931-), stengods, höjd 18,5cm, "Kalle" ur serien Larsons ungar, stämplar under fot

800 kr

Utrop: 750 kr