1 - 5 av 5

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 januari 2021

Klubbad för

DOSA, sterlingsilver, emalj, golfare, diameter 2,7 cm, vikt 15,1 g.

600 kr

Utrop: 450 kr

DOSA, silver, förgylld insida, S W Smith & Co, Birmingham 1903, mått 6,5 x 4,5 cm, vikt 83,1 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

PETTER NORLIN, dosa, silver, förgylld insida, Malmö 1795, 7,5 x 5 cm, vikt 67,8 g, mindre skador.

650 kr

Utrop: 700 kr

DOSA, förgyllt silver, blå emalj, svenska kontrollstämplar, mått 5 x 5 cm, vikt 59,8 g.

2 600 kr

Utrop: 900 kr

DOSA, sterlingsilver, ledad kanin på locket, mått ca 3,5 x 2,5 cm, vikt 18,1 g.

550 kr

Utrop: 450 kr