1 - 9 av 9

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 januari 2021

Klubbad för

BOKMÄRKE, sterlingsilver, råtta, längd 4,2 cm, vikt 2,5 g.

325 kr

Utrop: 200 kr

SALT- OCH PEPPARKAR, sterlingsilver, stol med tre st behållare/kar i glas, mått ca 20 x 12 x 11,2 cm, vikt 601 g.

SERVETTKROK, sterlingsilver, runt motiv med en sköld i mitten, längd 2,8 cm, vikt 7,5 g.

Utrop: 250 kr

SERVETTKROK, sterlingsilver, golfklubba, mått 5,8 x 1,1 cm, vikt 4,9 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

SALT O PEPPARKAR, ett par, silver, reliefdekor, arabiska stämplar, höjd 4,5 cm, total vikt 93,6 g.

550 kr

Utrop: 600 kr

BOKMÄRKE, sterlingsilver, elefant, mått ca 4,7 x 1,6 cm, vikt 2,5 g.

225 kr

Utrop: 200 kr

SALTKAR, ett par, silver, blå glasinsats, 1900-tal, höjd 4 cm, 7,5x5 cm, mindre nagg på glasinsats, sked medföljer.

Utrop: 1 700 kr

BORDSKLOCKA, sterlingsilver, Cort Hannibal, Köpenhamn, höjd 10 cm, vikt 86,5 g.

1 000 kr

Utrop: 900 kr

SOCKERRUSKA, silver, C.G. Hallberg, Stockholm, 1919, höjd 17 cm, vikt 174,0 g, har stöldmärkning.

1 500 kr

Utrop: 1 400 kr